Bioscaling Antybakreryjny żel do zębów

Kochani, jakiś czas temu zaprezentowałam preparat Expert 38%, Dr. Martin Schwarz, który pozwala samodzielnie i bezpiecznie wybielić zęby.

Dla przypomnienia, post znajdziecie TU.

Dziś przychodzę do Was z kolejnym ciekawym produktem niemieckiej marki Dr. Martin Schwarz –Bioscaling Żel antybakteryjny do samodzielnego usuwania płytki nazębnej w domu.

Regularne ścieranie nalotu z powierzchni zębów jest najbardziej kluczowym elementem ochrony i zachowania zębów oraz dziąseł w dobrym stanie na całe życie. Płytka nazębna to nalot powstały na powierzchni zębów, w przestrzeniach międzyzębowych i na brzegach dziąseł. Nalot  tworzony jest przez szkodliwe bakterie, które wykorzystują zawarte w pożywieniu cukry do produkcji kwasów, a te mogą podrażniać dziąsła i rozpuszczać szkliwo, prowadząc do powstania ubytków. Płytka i kamień nazębny to przyczyny próchnicy i paradontozy, dlatego bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji jamy ustnej jest usuwalne wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni uzębienia.

Bioscaling Dr. Martin Schwarz  to żel przeciwbakteryjny do ściągania płytki nazębnej z właściwościami dezynfekującymi. Usuwa płytkę nazębną  dokładnie je czyszcząc oraz przeciwdziała paradontozie.

Oto klika informacji ze strony producenta :

,,Zdrowe zęby bez płytki nazębnej
Innowacyjne rozwiązanie, które zmniejsza ryzyko powstawania kamienia nazębnego.

Zdrowie jamy ustnej znajduje szczególne miejsce w profilu naszej działalności i jest głównym obszarem rozwoju naszych produktów. Aby aktywnie przeciwdziałać jednemu z najczęściej spotykanych problemów związanych z jamą ustną – płytce nazębnej, Dr. Martin Schwarz opracował żel przeciwbakteryjny do zębów – Bioscaling. Ten antybakteryjny żel dentystyczny usuwa niepożądane mikroorganizmy i bakterie z zębów, chroniąc je przed powstawaniem kamienia nazębnego. Kamień nazębny, jeśli nie jest usuwany, powoduje przebarwienia zębów i zwiększa ryzyko chorób przyzębia.

Dzięki odpowiednio dobranej proporcji mikrokrystalicznego wodorowęglanu sodu i glicerolu preparat Biocaling pomaga zachować odpowiednią florę bakteryjną w jamie ustnej, wspierając prawidłowe funkcjonowanie zębów i dziąseł. Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne pomaga w prewencji nawracających infekcji bakteryjnych jamy ustnej. Przywracaja naturalne pH jamy ustnej.

Żel antybakteryjny do zębów – Bioscaling jest stworzony do samodzielnego, usuwania płytki nazębnej w domu. Bioscaling spełnia wymagania Unii Europejskiej oraz niemieckie standardy jakości. Jest zarejestrowany w CPNP.”

Zestaw do domowego usuwania płytki nazębnej składa się z 2 strzykawek o pojemności 5 ml, wypełnionych żelem Bioscaling. Aplikację antybakteryjnego preparatu do zębów możemy wykonać na kilka sposobów-z użyciem nakładek termokurczliwych, szyn stomatologicznych lub przy użyciu szczoteczki do zębów, sonicznej jak i manualnej.

Pojemność obu strzykawek wystarcza do przeprowadzenia 4-10 sesji usuwania płytki nazębnej z obu łuków zębowych przy wykorzystaniu metody nakładkowej co 3-4 dni w 12-14 dniowym cyklu. Z wykorzystaniem szczoteczki do zębów, preparat starcza na 20-25 sesji, stosując  co 1-2 dni przez okres do 14 dni cyklu.Preparat stosujemy tylko raz dziennie i  nie częściej niż 5 razy w tygodniu. Po zakończeniu cyklu zaleca się 7 dni przerwy.

Sposób użycia:

Przed zastosowaniem żelu Bioscaling należy dokładnie wyczyścić i wysuszyć zęby. Ja wycieram zęby oraz nakładkę chusteczką higieniczną. Odpowiednią ilość żelu aplikuję na przedniej i tylnej powierzchni nakładki, które następnie umieszczam na zęby na około 30 minut. Nadmiar żelu usuwam z dziąseł na pomocą wacika. Po upływie zaleconego czasu wyjmuję i myję nakładki za pomocą szczoteczki i pasty do zębów a usta płuczę wodą. Żel Bioscaling nie posiada zapachu a w smaku jest raczej neutralny.

Zastosowanie żelu Bioscaling przed zabiegiem wybielania zębów w domu preparatem Expert 38%, Dr. Martin Schwarz znacznie poprawia końcowy rezultat tego zabiegu.

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/bioscaling-antybakreryjny-zel-do-zebow/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

4 comments

  1. Pierwszy raz słyszę o czymś takim, ale musze przyznać ze ciekawa rzecz.Ja mimo wszystko wolę takie rzeczy robić u stomatologa bo sama to sobie mogę krzywdę zrobić 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: