BLACK FRIDAY – szaleństwo zakupowe

Od ponad siedemdziesięciu lat Amerykanie szykują się na zakupowe szaleństwo w ostatni piątek listopada.Do Polski dotarło dzięki sklepom internetowym. W tym roku wypada 27 listopada. Tego dnia wiele sklepów zarówno stacjonarnych, jak i tych internetowych oferuje swoim klientom naprawdę atrakcyjne promocje i rabaty.Nie są to tak ogromne obniżki jak w Ameryce ale i tak warto skorzystać i zrobić zakupy.

Skąd się wzięła nazwa BLACK FRIDAY? do końca nie wiadomo.
Pierwszy raz użyto tego określenia w piątek w 1981 roku. Miał być to dzień, w którym sprzedawcy zarabiali największe pieniądze. Dobry wynik sklepu zapisywany jest zazwyczaj czarnym tuszem, więc jeżeli ich rachunki były „czarne” oznaczało to, ogromne obroty.

Według statystyk, aż 249 milionów osób kupuje coś właśnie w Czarny Piątek. W sklepach jedna osoba wydaje średnio ok. 380 dolarów, co oznacza, że łącznie wydawanych jest ok. 50 miliardów dolarów.

Dla mnie taka obniżka to świetna okazja do zakupów nie tylko kosmetyków,odzieży  ale i sprzętu sportowego.Jeśli jeszcze do zakupów dochodzi darmowa dostawa to nic tylko zamawiać.

logo1

Jak wiecie każdą wolną chwilę spędzam w górach.Sprzęt turystyczny do tanich nie należy dlatego wykorzystam ten dzień na zrobienie zakupów dla siebie i dla rodziny.Będę miała z głowy świąteczne prezenty.

Przejrzałam ofertę sklepów internetowych. http://sklep-luz.pl/ oferuje ciekawy asortyment w przystępnych cenach.

Świetna kurtka hybrydowa i kolor taki jak lubię.321Źródło zdjęcia http://sklep-luz.pl

Niedługo zacznie się białe szaleństwo.To świetna okazja aby zaopatrzyć się w sprzęt narciarski od nart aż po kaski,wiązania,kije gogle.

Z całego asortymentu wybrałam takie gogle.indeksŹródło zdjęcia http://sklep-luz.pl

A Wy zrobiliście dziś zakupy? Jeśli  nie to macie na to cały dzień, do północy.

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/black-friday-szalenstwo-zakupowe/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

5 comments

  1. Pierwszy raz w tym roku usłyszałam o Black Friday i rano pobiegłam do Auchan, a tam całkiem fajne promocje! Fajnie, że organizowane są takie wyprzedaże, można kupić wiele przydatnych rzeczy i to w niższej cenie. We wtorek dzień darmowej dostawy, czekam z niecierpliwością 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: