Coś dla kawoszy i nie tylko

Jednym ze sponsorów Wrocławskiego spotkania Blogerek był  producent  i dystrybutor kawy Winami

Dzięki uprzejmości sponsora mogłam poznać smak tej niezwykłej kawy.Jestem zachwycona zbilansowanym smakiem i niezwykłym aromatem.Ta kawa na pewno zagości w moim domu na dłużej.

Drugą paczkę kawy Winami oraz uroczą filiżankę wygrałam w konkursie organizowanym na Profilu Mama Laurki Testuje. Bardzo dziękuje organizatorce konkursu oraz sponsorowi.

Niewiele osób wie, że decydujący wpływ na smak kawy ma świeżość jej palenia. Nie bez powodu miłośnicy kawy mówią, że różnica między świeżo paloną kawą a tą kupioną w supermarkecie czy delikatesach, jest taka, jak między świeżymi warzywami a tymi z mrożonki. Nie ma w tym przesady – łatwo się o tym przekonać – wystarczy powąchać kawę świeżo paloną i tę ze sklepu.

Kawa ziarnista osiąga pełnię aromatu kilka dni po paleniu, a przechowywana w szczelnie zamkniętym opakowaniu utrzymuje świeżość przez około trzy tygodnie. Kawa zmielona traci smak i aromat najdalej po kilku godzinach. Kawy kupowane w sklepach są przechowywane – najpierw w magazynach, a potem na półkach – miesiącami. W związku z tym, nawet jeżeli kupujemy kawę w dobrym gatunku, jej smak ma niewiele wspólnego ze smakiem prawdziwej, świeżo palonej kawy.

Kawę ziarnistą najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniuKawa kupowana w ziarnach i trzymana w szczelnie zamkniętym opakowaniu utrzymuje świeżość (zachowując odpowiedni smak i aromat) przez około trzy tygodnie.Kawa zmielona traci cały smak już po kilku godzinach (choć prawdziwi „kawowi fanatycy” twierdzą, że kawę nalezy zaparzyć najpóźniej minutę po zmieleniu.

Na spotkaniu otrzymaliśmy tez trochę słodkości,które z przyjemnością przegryzam do kawy.

Firma Beerfingers
W paczce BEER FINGERS wszystkie paluszki są podwójne i wszystkie bez wyjątku gwarantują niepowtarzalny smak.

Firma Brześć

Firmą rodzinna istniejącą od 1984 roku, produkującą tradycyjne oparte na domowych recepturach wyroby cukiernicze.

Firma Flips

Producent chrupek kukurydzianych chrupki o smaku czekoladowym, toffi  truskawkowym,serowo-cebulowym lub orzechowym.Oraz tak lubianym przez najmłodszych naturalnym smaku.

Firma  Seepoint

Firma która jest wiodącym producentem reklamy oraz elementów wyposażenia wnętrz i biura sprezentowała nam piękne podkładki.W opakowaniu znalazłam jedną standardowej wielkości i dwie mniejsze,idealne pod kubek czy filiżankę.Podkładki są filcowane od góry.Spód natomiast jest gumowany co zapobiega przesuwaniu się podkładki.Produkt bardzo dobrze myję się pod bieżąca wodą.Ciekawe kolorowe nadruki rozweselą każdy stół.

Cena 10 zł za opakowanie

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/cos-dla-kawoszy-i-nie-tylko/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

13 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: