Euphrasia Świetlik- ulga dla oczu

Mamy coraz krótsze dni i coraz więcej czasu spędzamy przy sztucznym oświetleniu. Suche powietrze, klimatyzowane pomieszczenia, zanieczyszczenie środowiska, praca przed migającym ekranem komputera złe wpływają na kondycję naszych oczu. Coraz więcej osób narzeka na pieczenie, swędzenie, uczucie pisaku pod oczami oraz łzawienie. Nie mamy wpływu na niekorzystne czynniki zewnętrzne, ale możemy pomóc swoim oczom odzyskać idealną kondycję, stosując sprawdzone krople. Ja zawsze sięgam po krople oparte na naturalnych składnikach.

Euphrasia Świetlik-krople do oczu dla wymagających

Opis produktu :

Łagodzące krople do oczu. Wyciąg świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis) oraz rumianku wskazane są wspomagająco w łagodzeniu objawów podrażnienia spojówek takich jak: pieczenie, swędzenie, ból, uczucie obcego ciała i suchości, zaczerwienienie, przekrwienie, nadmierne łzawienie. Krople koją również dolegliwości związane z przemęczeniem wzroku np. długotrwałym czytaniem, oglądaniem telewizji, jazdą samochodem, intensywnym uprawianiem sportu.

Zastosowanie: łagodzenie objawów podrażnienia spojówek.

Sposób użycia: czystym palcem odchylić dolną powiekę zakraplanego oka. Wkroplić 1 lub 2 krople do worka spojówkowego uważając, aby nie dotknąć gałki ocznej końcówką zakraplacza. Po zakropleniu nie mrugać, zamknąć oko na około 1 minutę i delikatnie ucisnąć okolicę kącika oka. Umożliwi to prawidłowe rozprowadzenie kropli na powierzchni gałki ocznej oraz zapobiegnie odprowadzeniu roztworu do kanalika nosowo-łzowego.

Składniki: ekstrakt ze świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis), ekstrakt z rumianku (chamomilla vulgaris), poliheksanid, wersenian dwusodowy, chlorek sodu, kwas borny, borek sodu, woda do iniekcji.

Jestem posiadaczką bardzo wrażliwych oczu, które reagują łzawieniem, pieczeniem i zaczerwienieniem na wiele czynników. Muszę też uważać na skład tuszów do rzęs i kremów pod oczy. Stosowałam już chyba setki kropli do oczu, z różnym skutkiem. Najlepiej sprawdziły się u mnie krople, które w swoim składzie posiadają świetlik i rumianek- choćby takie jak Euphrasia Świetlik

Ziele Świetlika od lat znane jest jako sprzymierzeniec w walce z zapaleniem spojówek. Świetlik lekarski stanowi źródło garbników, kwasu chlorogenowego, galusowego i linganów,czyli  składników, które potęgują lecznicze działanie tej rośliny oraz przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki i zatrzymują procesy starzenia oka.

Kwiaty rumianku zawieją bisabolol, który wykazuje właściwości bakteriobójcze, antyalergiczne i przeciwzapalne, oraz flawonoidy mające właściwości przeciwzapalne i rozkurczowe.

Euphrasia Świetlik to prawdziwy kompres dla zmęczonych oczu. Już chwilę po aplikacji poczułam ulgę. Krople skutecznie łagodzą uczucie podrażnienia i przemęczenia. Krople nie pieką i nie podrażniają oczu mogą je stosować osoby noszące soczewki kontaktowe.

Krople do oczu Euphrasia Świetlik są do nabycia w aptekach, bez recepty.

cena ok 12 zł-10 ml

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/euphrasia-swietlik-ulga-dla-oczu/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

20 comments

  1. Fajna rzecz ten świetlik, nie wiedziałam o czymś takim 🙂 w Norwegii na zmęczone oczy i ciemne dni proponują lampy ze specjalnym światłem i chyba musze sobie taką lampę kupić bo tu ciemno całymi dniami jest 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: