House detailing-i sprzątanie staje się przyjemnością

Kochani, z powodu epidemii koronawirusa w wielu krajach wdrożono specjalne środki zapobiegawcze, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. W Polsce GIS apeluje o powstrzymanie się od wychodzenia z domu i zrezygnowanie ze spotkań z innymi osobami. Niestety, patrząc co się dzieje w moim mieście oraz śledząc informację z kraju mam wrażenie, że igramy z koronawireusem. Szczególnie nieodpowiedzialnie zachowuje się młodzież szkolna i osoby starsze, które są w grupie ryzyka. Wszystkim trudno jest żyć normalnie, ale musimy się postarać. Pozostańmy w domach i nie narażajmy siebie i innych. Nie wiemy jak to się rozwinie ale możemy spróbować nie dopuścić do tego, by wirus się  rozprzestrzenił.#Zostanwdomu

Nie miałam styczności ze stwarzającymi zagrożenie epidemiczne patogenami, jednak pozostaję w domu ze względów bezpieczeństwa. Tęsknie za moim wnusiem, którego nie widziałam od tygodnia, za dziećmi, tęsknię za wycieczkami i wyprawamy w góry, za zapachem wiosny. W tych trudnych dniach staram się jednak szukać pozytywów.

My kobiety już tak mamy, że wolny czas wykorzystujemy najpierw na obowiązki a dopiero później na przyjemności. Ja zaczęłam od sprzątania mieszkania i ogrodu. Niedawno w moje ręce trafiły ciekawe środki czystości polskiej firmy Live Chem.

,,House Detailing (HD) to nowoczesna linia środków czystości firmy LiveChem. Impulsem do stworzenia nowej polskiej marki był silny proekologiczny rynkowy trend po stronie konsumentów.
Produkty HD to nowa jakość w Twoim domu. Utrzymanie czystości na najwyższym poziomie nigdy nie było tak mocno powiązane z troską o naturę.
Środki do pielęgnacji wnętrz powstają na bazie nowoczesnych receptur, które są gwarancją wysokiej skuteczności przy zminimalizowaniu wpływu na otoczenie.
Codzienne stosowanie środków linii HD może być przyjemnością dzięki zawartości naturalnych olejków zapachowych.
Opakowania HD również zostały zaprojektowana tak, aby spełniać wysokie oczekiwania konsumentów. Butelki wykonane są z materiału pochodzącego z recyklingu i po użyciu mogą być ponownie w całości przetworzone.
Istotą detailingu jest dobór dedykowanych preparatów do czyszczonej powierzchni, dlatego na liście produktów HD będą się regularnie pojawiać nowe pozycje.
Zamień zwykłe sprzątanie na House Detailing!”

Przetestowałam dla Was zestawy dedykowane do sprzątania domowych pomieszczeń-kuchni i łazienki.

W zestawie HD Kitchen znalazałam:

  • Degreaser
  • Oven Cleaner Strong
  • Glass Cleaner

HD Degreaser Odtłuszczacz uniwersalny – preparat do usuwania tłustych zabrudzeń. Skutecznie zmywa tłuszcze, smary, oleje. Bezpieczny dla szkła, powierzchni metalowych, laminowanych, z tworzyw sztucznych. Czyści, odświeża i nadaje blask.

Osiadły na meblach kuchennych tłuszcz, zmieszany dodatkowo z osadzającym się kurzem, to prawdziwa zmora nie jednej kuchni. Mam meble białe z połyskiem i wierzcie mi, przy codziennym gotowaniu, utrzymanie ich w czystości to dla mnie nie lada wyzwanie. HD Degreaser Odtłuszczacz uniwersalny okazał się niezwykle skuteczny w usuwaniu tłustych zabrudzeń z frontów jak i kuchni indukcyjnej. Preparat pięknie czyści i pozostawia w pomieszczeniu, przyjemny i delikatny zapach mandarynki.

Oven Cleaner Strong Czyszczenie piekarnika, grilla i rusztów. Preparat do usuwania tłustych zabrudzeń z piekarników, grilli i rusztów. Bezpieczny dla szkła, powierzchni metalowych, laminowanych, z tworzyw sztucznych. Preparat do czyszczenia i odtłuszczania roboczych elementów grilli i rusztów. Skutecznie rozpuszcza i usuwa utrwalony brud. Zalecany do czyszczenia grilla, rożna, piekarnika, rusztów, płyt grzewczych, kuchenek gazowych i patelni.

Drugim, trudnym do utrzymania w czystości, urządzeniem w kuchni jest piekarnik. Staram się usunąć zanieczyszczenia z tłuszczu, bez zastosowania szkodliwych dla mnie i środowiska substancji. Do czyszczenia blach i wnętrza piekarnika używam sody i zwiniętej w kulkę folii aluminiowej. Oven Cleaner Strong użyłam do wyczyszczenia kratki, na której wcześniej suszyłam jabłka. Owoce pozostawiły trudny do usunięcia nalot, z którym soda sobie nie poradziła.  Muszę przyznać, że preparat doskonale doczyścił kratkę. Jestem pozytywnie zaskoczona jego skutecznością. Czekam na sezon grillowy by sprawdzić czy Oven Cleaner Strong doczyści mojego grilla.

Glass Cleaner Preparat do mycia powierzchni szklanych. Skutecznie usuwa nawet najtrwalszy, zaschnięty brud i tłuste plamy. Powierzchnie stają się błyszczące, przejrzyste, bez smug i zacieków.

Lśniące okna to ozdoba mieszkania, ale ich mycie jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności domowych. Nie ma nic gorszego podczas mycia okien jak pojawiające się smugi i zacieki. Myję, przecieram, a one zamiast zniknąć to w dziwny sposób przenoszą się w inne miejsce na szybie. Okazuje się, że mycie okien można uczynić przyjemnym stosując Glass Cleaner  Płyn dobrze myje i nie pozostawia brzydkich smug a jego zapach mango&maracuja uprzyjemnił mi pracę. Środek bardzo ładnie czyści lustra.

W skład zestawu HD BATHROOM wchodzą:

  • Limescale and rust
  • Anti Fog
  • Armature Cleaner

Kamień i rdza Limescale and rust. Preparat do usuwania osadów z kamienia i rdzy z elementów armatury łazienkowej. Czyści bezdotykowo, rozpuszcza zabrudzenia i łatwo się spłukuje. Pozostawia powierzchnie czyste i bez smug. Zalecany do czyszczenia elementów ze stali nierdzewnej, chromu, glazury, ceramiki i plastiku. Nie stosować na kamień naturalny i inne powierzchnie nieodporne na działanie kwasów.

Płyn przeciw osadzaniu się pary Anti Fog. Płyn zapobiegający osadzaniu się pary wodnej na szybach i lustrach. Tworzy cienką, niewidoczną powłokę, która skutecznie chroni przed zaparowaniem. Wpływa na poprawę widoczności i estetykę powierzchni szklanych.

Czyszczenie armatury Armature Cleaner. Preparat do usuwania kamienia, osadu z mydła i innych opornych zabrudzeń z elementów armatury. Pozwala utrzymać czystość w toaletach, łazienkach i na elementach instalacji sanitarnych. Przywraca połysk błyszczącym powierzchniom. O delikatnym zapachu cytrynowym.


Wszystkie opakowania z produktami HD posiadają nakrętkę zabezpieczającą przed niepożądanym otwarciem przez dzieci. Do każdego produktu  dołączony jest trigger. Środki czyszczące House Detailing nie zawierają barwników syntetycznych. Produkty są biodegradowalne a ich  opakowania stworzone zostały z plastiku pochodzącego z recyklingu. Środki  zawierają naturalny olejek zapachowy.

Jeśli skończyły Wam się środki do sprzątania to zerknijcie do sklepu online shop.housedetailing.eu gdzie znajdziecie produkty, które zadbają o nasz dom.

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/house-detailing-i-sprzatanie-staje-sie-przyjemnoscia/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

3 comments

  1. Nie znam tych środków czystości, ale chętnie je przetestuję. Ja uwielbiam sprzątać. Dla mnie to najlepszy sposób na odstresowanie się. Gdy jestem wściekła albo smutna to zamykam się w łazience, włączam muzykę i sprzątam.

  2. Nie znam tych środków Kasiu ale fajnie ze je pokazujesz. Dopiszę je sobie do listy która rośnie i rośnie. Nie wiem kiedy będę mogła przyjechać do kraju i kupić to co jest nam potrzebne 🙁 smutne jest też to że nie wiem nawet kiedy zobaczę się z rodzicami 🙁

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: