Jak dbać o trampki, by służyły nam kilka sezonów.

Uwielbiam wiosnę, nie tylko za budzącą się do życia przyrodę i ciepłe promienie słoneczne Uwielbiam za to, że uwalnia moje stopy od ciężkich butów. Wspaniale jest wyjść na spacer w  ulubionych trampkach. Chociaż za oknem chwilami jest jeszcze zimowo, to warto już dziś przygotować nasze buty na najbliższy sezon.
Na przykładzie ulubionych butów moich mężczyzn podpowiem Wam jak  dbać o trampki aby służyły nam przez kilka sezonów i wyglądały jak dopiero zakupione.

Nowe buty przed pierwszym użyciem należy zaimpregnować. Preparat musi być dostosowany do tworzywa, z którego wykonane są trampki. Zazwyczaj jest to materiał i guma. Impregnat sprawi, że materiał będzie bardziej odporny na plamy i zabrudzenia. W sklepach znajdziemy mnóstwo środków do impregnacji obuwia. Ja zazwyczaj używam środków w sprayu. Aplikacja jest bardzo łatwa i polega na spryskaniu całego buta preparatem a następnie, należy pozostawić obuwie do wyschnięcia.

Trampki, zarówno te materiałowe jak i wykonane ze skóry należy regularnie czyścić, oraz nie dopuszczać do silnego zabrudzenia. Oznacza to oszczędzanie ich przy niesprzyjającej aurze. Gdy zdarzy nam się przemoczyć buty, należy natychmiast wypchać trampki gazetami i suszyć w przewiewnym miejscu. Niedopuszczalne jest suszenie w pełnym słońcu lub na kaloryferze. Wiem, że wiele osób pierze trampki w pralce. Ja jednak odradzam tą metodę. Trampki są klejone, każde pranie w pralce będzie je osłabiało i liczmy się z tym, że zupełnie się rozkleją. W pralce możemy prać jedynie sznurowadła i wkładki. Aby te pierwsze były bialutkie, polecam przed praniem namoczyć sznurowała w wybielaczu.

Biała podeszwa wymaga regularnego przecierania szmatką z użyciem wody i środka czyszczącego. Nie polecam mleczek z wybielaczami gdyż guma zżółknie. Trampki zazwyczaj mają wzmocnioną pietę, unikajmy ,,przydeptywania” które zniekształca obuwie. Latem, by nasze trampki  były czyste i pachnące w środku polecam stosowanie dezodorantów do butów.

Po sezonie należy trampki dokładnie umyć i wysuszyć. Wnętrze obuwia dobrze jest wypchać ręcznikiem papierowym i wstawić do pudełka. Trampki wykonane ze skóry przed zapakowaniem natłuszczam balsamem do ciała lub wazeliną kosmetyczną.

Pamiętajmy aby wysokie trampki przechowywać w pozycji stojącej. Nigdy nie wyrzucajcie saszetek absorbujących wilgoć, które producent wkłada do pudełka z butami. Przydadzą się podczas przechowywania butów po sezonie.

To są buty mojego męża, które rozpoczynają trzeci sezon. Jak widzicie, wyglądają jak nowe.

Moi panowie uwielbiają trampki Converse. To nie są zwykłe trampki – to wygoda i styl. Te kultowe buty z rozpoznawalną gwiazdą, podbiły serca ludzi na całym świecie. Noszą je wszyscy i do wielu stylizacji bo Converse są wygodną, uniwersalną opcją, na każdą okazję. Może nie są tanie, ale warto w nie zainwestować, bo będą nam służyć kilka dobrych lat. Często sklepy internetowe oferują spore promocje na Convesre.

Zapisz

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/jak-dbac-o-trampki-by-sluzyly-nam-kilka-sezonow/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

4 comments

  1. U mnie świetnie sprawdza się do czyszczenia gumy zwykly łazienkowy cif. Żółkniecia gumy nie odnotowałam 😉

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: