Jak wybrać dobrą zabawkę dla dziecka

Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia to okres kiedy sklepy z zabawkami przeżywają istne  oblężenie. Stojąc przed ogromnym wyborem   zastanawiamy się, co kupić dla naszej pociechy.Dokonując  zakupu   zwróćmy uwagę czy zabawki są  bezpieczne. Zabawkę powinno się dopasować do wieku dziecka, do płci oraz jego umiejętności.

Zawsze warto wybierać zabawki sprawdzonych firm, oraz takie, które posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa.Unikajmy zakupów na bazarach czy w chińskich marketach.

Zwróćmy uwagę na wykonanie .Zabawki dla małych dzieci nie powinny mieć ostrych krawędzi, prujących się nitek  i drobnych elementów. Wszystkie części zabawki muszą być  trwałe przymocowane. Małe dzieci mogą oderwać oczko czy nosek misia,połknąć albo wsadzić sobie do ucha lub nosa. Najodpowiedniejsze dla małych dzieci są klocki wykonane z drewna i pomalowane ekologicznymi farbami. Nie wolno małym dzieciom kupować drobnych klocków typu na przykład Lego.Sprawdźmy na opakowaniu dla jakiego wieku dane klocki są przypisane.opakowaniu dla jakich dzieci są one przeznaczone.

83-10

Ta zabawka  została  pomalowana ekologicznymi farbami i lakierami bezpiecznymi dla dziecka. Dodatkowo uszlachetniona została woskiem pszczelim, co sprawia, że jej powierzchnia w naturalny sposób zyskuje miękkie, aksamitne wykończenie. Specjalny system drukowania barwnych wzorów na drewnie sprawia, że powierzchnia zabawek ma wyjątkowy połysk, a ponadto jest niezwykle odporna na zarysowania i wilgoć.

Maskotki, gryzaki, klocki, lalki dla najmłodszych dzieci nie mogą zawierać szklanych i porcelanowych elementów.Zabawki powinny być łatwe do utrzymania w czystości.

300_0_productGfx_bae862e0a5831c806d5c3030743f6d34

Tu mamy przykład maskotki Można ją prać ręcznie.Zabawka została wykonana z miękkiego bawełnianego materiału

321

 

Niezwykła ramka na zdjęcia pomieści 10 małych fotografii.
Wykonana z miękkich tkanin, nie ma ostrych krawędzi – całkowicie bezpieczna dla dziecka.

300_0_productGfx_1d9c1eb6ee12d9eabfcd5d5343c1ff8b

Puzzle wyprodukowane są w 90% z papieru powstałego w procesie recyklingu.
Do malowanie wykorzystano nietoksyczne farby.
Przeznaczone są dla dzieci 3+

10858513_1602705833291282_2212731602544870558_n

Wykonany z drewna Rowerek biegowy Scooter nawiązuje wyglądem do bardzo modnych i bardzo popularnych skuterów włoskich. Jest starannie wykonany z najlepszej jakości materiałów i dopracowany w każdym szczególe. Jego ergonomiczna budowa ułatwia wsiadanie i zsiadanie z rowerka, a lekka konstrukcja zapewnia wygodne i bezpieczne użytkowanie.

Dzieci mają niebywałą  wyobraźnie i potrafią używać zabawek w taki sposób,że zaskakują niejednego dorosłego. Pamiętajmy, że nawet bezpieczna zabawka łatwo może zmienić się w szkodliwe narzędzie.Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci małych bez opieki oraz nadzorujmy czy  zabawka używana jest zgodnie z przeznaczeniem.

Często zdarza się, że dostępne na rynku zabawki nie są bezpieczne. W Wielkiej Brytanii  co roku,ponad 35 tys. dzieci   trafia do szpitala z powodu urazów powstałych w trakcie używania zabawek. Same tylko zabawki jak  wyrzutnie, karabinki, łuki, pistoleciki, proce i inne, powodują rocznie ponad 1000 wypadków.Najczęściej  uszkodzenia wzroku. Z europejskich sklepów w ostatnich latach usunięto ok. 17 tys. niebezpiecznych zabawek. Znana firma Mattel wycofała z rynku 18 mln sztuk lalek Barbie wyprodukowanych w Chinach. Tak samo było z dostępnymi też w Polsce magicznymi koralikami Bindeez, zawierającymi trujące chemikalia.

Jako rodzice powinniśmy czuwać nad dziećmi i ich zabawą niezależnie od wieku dziecka.

Wszystkie zaprezentowane przeze mnie  zabawki  i zdjęcia pochodzą ze sklepu http://babydeco.eu/

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/jak-wybrac-dobra-zabawke-dla-dziecka/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: