Kampania Vanish „Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze”

Uwielbiamy zakupy, kochamy modę i na każdy nowy sezon czekamy z niecierpliwością gdyż to doskonały pretekst do zakupów i wymiany garderoby. Rocznie, na całym świecie produkuje się około 80 miliardów sztuk odzieży. Ile sztuk odzieży trafia do naszych szaf?. Na pewno sporo. Kupujemy rzadko z potrzeby, częściej pod wpływem promocji lub na poprawę humoru. Aż 26 %  ubrań znajdujący w naszej garderobie jest prawie nie noszona. Mam do Was pytanie? Czy wiecie ile wody potrzeba do wyprodukowania 1 koszulki? 5 a może 10 litrów?. Produkcja 1 t-shirtu pochłania prawie 2 500 litrów wody. A teraz spójrzcie na swoją szafę nieco inaczej i zastanówcie się ile wody kryje wasza garderoba?

Woda zajmuje aż 71% powierzchni ziemi? Obejmuje morza, oceany, rzeki, stawy i jeziora. Największą część  (97,5%,) zajmują oceany, lecz ich wody nie nadają się do spożycia ze względu na swoje zasolenie. Jedynie 2,5% wodnych zasobów ziemi to wody słodkie, jednak część z nich uwięziona jest w lodowcach i śniegach. Tak naprawdę tylko 1% zasobów wody to wody pitne. Według naukowców zachodzące zmiany w środowisku oraz stale rosnąca liczba ludności spowodują, że już w 2050 roku zasoby wody pitnej mogą się skończyć. Już teraz, każdego dnia około 6 tysięcy dzieci umiera w wyniku chorób wywołanych przez brak dostępu do czystej wody.

Marka Vanish zainicjowała kampanię „Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze”, która ma na celu zmotywowanie konsumentów do bardziej odpowiedzialnego podejścia do mody poprzez dbanie o ubrania. Zmieńmy nasze nawyki i zacznijmy już dziś oszczędzać wodę, nie tylko w gospodarstwie domowym. Z szacunku dla natury ograniczmy zakupy i nośmy nasze ubrania dłużej.  Z pomocą produktów Vanish jest to proste , ponieważ Vanish dba o ubrania i przedłuża ich życie. W mojej domowej pralni produkty Vanish już dawno zajęły honorowe miejsce. To dzięki nim moje ulubione bluzki czy firanki wyglądają jak nowe. Nauczyłam się o nie dbać stosując miedzy innymi Vanish Chusteczki zapobiegające farbowaniu ubrań oraz odplamiacze do bieli i koloru Vanish Oxi Action. Ten ostatni to niewątpliwie mój ulubieniec. Doskonale wiemy, jak trudno usunąć plamy z kolorowej odzieży. Zazwyczaj wybielacze w swoim składzie zawierają chlor, który może odbarwić i zniszczyć odzież. Vanish Oxi Action nie zawiera chloru i jest bezpieczny dla delikatnych tkanin (np. jedwabnych) dla kolorów oraz działa w zimnej wodzie. Formuła odplamiacza Vanish Oxi Action Pink zwalcza wszystkie rodzaje plam, nawet te najbardziej uporczywe jak plamy z kawy, wina, trawy czy tłuszczu. Vanish Oxi Action  można dodawać do prania w pralce, stosować do namaczania lub aplikować bezpośrednio na plamę.

Zalety produktu:

  •  usuwa uporczywe plamy
  •  działa nawet w zimnej wodzie
  •  działa w krótkich cyklach prania
  •   łatwy w użyciu
  •  nie niszczy tkanin
  •  do białych i kolorowych tkanin
  •  nie zawiera chloru
  •  nadaje wybielanym tkaninom przyjemny zapach

Zachęcam Was do przyłączenia się do Kampanii Vanish i odpowiedzialnego myślenia o modzie.

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/kampania-vanish-nos-ubrania-dluzej-wode-zostaw-naturze/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

3 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: