Karpacz-ulubione miejsce majowych wędrówek

S5002502

Chyba każdy z nas ma swoje ukochane miejsca, które musi odwiedzić przynajmniej raz w roku.Mam i ja swoje magiczne miejsce. Maj i czerwiec  to czas kiedy wyruszam w Karkonosze. Od lat rezerwuję nocleg w pokoju z balkonem,  z którego rozpościera się cudowny widok na Śnieżkę. Góry to nie jedyny powód, dla którego wracam tam co roku. Drugim są lody – tak lody, najlepsze jakie w życiu jadłam.

DSCN2895

W Karpaczu w kultowej lodziarni Sopelek zjecie najlepsze lody na świecie. Nad okienkiem Lodziarni widniej data 1973 . Od tylu lat sympatyczny Pan Tułowiecki  sam wytwarza lody i  polewy o wielu owocowych smakach. Receptura nie zmieniona od lat. Lody na śmietanie  a polewy naturalne z dużymi kawałkami owoców. Bita śmietana – bajka. Jak trafić do Sopelka? To proste -podążajcie za tłumem.Tam gdzie najdłuższa kolejka. Tylko pod Sopelkiem wszyscy stoją cierpliwie,  w deszczu czy prażącym słońcu, bo wiedzą, że dla tego smaku  warto odstać nawet godzinę. Nikt nie marudzi. Nagrodą za wytrwałość jest niezapomniany smak lodów. Duże lody z bitą śmietaną i sosem malinowym za całe 8 złotych.

S5001965

Karpacz to idealne miejsce dla turystów. Karpacz zaliczany jest do znanych ośrodków turystycznych w Karkonoszach. Prócz popularnych tu możliwości zimowej turystyki sportowej, oferuje bogaty wachlarz turystyki górskiej, krajobrazowej. Posiada zasobną bazę noclegową -pensjonaty, wille. Na zmęczonych górskimi wędrówkami czekają hotele spa w karpaczu gdzie można zregenerować siły lub poddać się zabiegom upiększającym.

Zapierające dech w piersiach widoki.S5002018

Świeże, krystalicznie czyste powietrze.

S5002007

Pociągająca dzikość natury.

S5002015-crop

Miejsca, które zostają w sercu i do których z utęsknieniem  się wraca.

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/karpacz-ulubione-miejsce-majowych-wedrowek/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

6 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: