Kilka trików na odświeżenie wnętrza

W życiu nie lubię zmian za to uwielbiam je w domu. Drobne zmiany w mieszkaniu zawsze poprawiają mi humor. Dziś podpowiem Wam jak bez nakładu dużych inwestycji odmienić nasze mieszkanie. Sekret tkwi w dodatkach. Styczeń to czas wyprzedaży dlatego spieszmy się z zakupem wymarzonych dodatków i akcesoriów gdyż są w okazyjnej cenie i szybko znikają z półek sklepowych.

Wiecie, że Polacy uwielbiają remonty.
Prawie 39 % polaków raz na 5 -10 lat przeprowadza gruntowny remont mieszkania.
Częściej niż raz na rok 58% z nas wprowadza nowe dodatki do wnętrz -na przykład lampy, obrazy, świeczniki, tekstylia.
Aż  5,5 % raz na rok maluje lub tapetuje ściany.

By odmienić bądź odmłodzić wnętrze wystarczy pomalować lub wytapetować ściany. W sklepach znajdziemy farby dostosowane do pomieszczeń, o różnych kolorach i fakturze. Ja skupie się na tapetach. Tapety powoli odzyskują swoja dawną świetność. Obecnie nie   nakładamy tapet na wszystkie ściany. Dziś tapeta staje się dodatkiem i stanowi dekorację gładkich ścian. Tapety w aranżacji wnętrz mogą być dyskretnym tłem albo dominującą dekoracją ścienną. Tapety to także idealny materiał do odnawiania nie tylko ścian. Przeglądając ofertę http://www.centrumtapet.pl/category/tapety-scienne natknęłam się na wiele ciekawych wzorów, które stały się inspiracją do zmian w mieszkaniu.

1 – Metamorfoza łazienki

Aby szybko i tanio odmienić łazienkę z pomocą przyjdzie nam wodoodporna tapeta. Na ścianie z nudnymi kafelkami możemy przykleić wodoodporny pasek z motywem kwiatów. Pod kolor  dobieramy zasłonę prysznicową, dywanik, ręczniki i  metamorfoza łazienki gotowa.

2 – Odnawianie szafy

Samoprzylepna tapeta w modny „tekstowy” wzór całkowicie odmieni mebel. Do”nowej szafy”dopasujmy kilka poduszek w tym samym deseniu i pokój nastolatka zmieni się nie do poznania.

3 – Okno w nowym wydaniu

Dzięki niemu nasze wnętrze otrzymuje odpowiednią ilość światła. Jeśli zatem chcemy, zmienić odrobinę swoje wnętrze, pozbądźmy się ciężkich zasłon na rzecz lekkich firan i rolet. Przy metamorfozie okna pamiętajmy o parapecie. W sklepie Centrumtapet znajdziemy okleiny samoprzylepne dostępne w dziesiątkach wzorów i kolorów. Na „nowym”parapecie możemy ustawić latarenkę, jakiś kwiatek w ozdobnej doniczce i nasze mieszkanie niewielkim kosztem zrobi się przytulne i ciepłe.

 

 

Jeśli chcemy nadać mieszkaniu wyraz lub podkreślić jego klimat, postawmy na dodatki . Nadają one mieszkaniu wyraz i  podkreślają jego klimat. Nie przesadzajmy z ilością i kolorami, czasami wystarczy na prawdę kilka nowych akcentów, które sprawią, że nasze wnętrze nabierze świeżości. Dekoracje, tak jak inne elementy wyposażenia, należy dobierać umiejętnie. Poduszki, obrazy, świece powinny do siebie pasować. Jeśli mamy problem z doborem pasujących do siebie barw użyjmy koła kolorów.

 

 

Wracając do tematu wyprzedaż. Lampion ze zdjęcia z oknem to mój ostatni nabytek, kosztował niecałe 20 zł. Do łazienki kupiłam kosz, który pierwotnie kosztował 120 zł, kupiłam go za 45 zł.

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/kilka-trikow-na-odswiezenie-wnetrza/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

One comment

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: