Listki do prania SMART Eco Wash

 Kochani, znacie listki do prania SMART Eco Wash ? Jest to nowość idealna nie tylko dla alergików. To ekologiczny i biodegradowalny środek do prania składający się aż w 53 procentach z naturalnych składników. Kartonowe opakowanie, folia celulozowa jak i same listki do prania są biodegradowalne, chronią środowisko i wody przed zanieczyszczeniem. 

Czym są listki do prania Smart Eco Wash?

Jest to uniwersalny detergent do prania w postaci miękkich listków. Jeden listek zapewnia podwójne działanie – pierze i zmiękcza.

Sposób użycia jest szalenie prosty, wystarczy oderwać listek wzdłuż linii i włożyć na dnie bębna pralki. Do zbiornika na proszek można dodać perfumy do prania SMART Wasch, które zapewnią naszym tkaninom, przyjemny zapach na wiele tygodni. Listki idealnie rozpuszczają się już w najniższych temperaturach. Ubrania wyprane w listkach są mięciutkie, świeże, i idealnie czyste. Detergent radzi sobie całkiem dobrze ze świeżymi plamami. Jestem zadowolona z efektów  prania w listkach SMART Eco Wash i wybieram świadome pranie.

Listki nadają się do prania każdego rodzaju tkanin (z wyjątkiem wełny i jedwabiu).
Detergent w postaci listków jest bezpieczny zarówno dla ubrań, jak i dla pralki. Listki do prania SMART Eco wash nadają się  też do prania ręcznego, są delikatne dla skóry dłoni i dla układu oddechowego. Listki piorące całkowicie wypłukują się z tkanin, a uprana w listkach odzież dobrze się prasuje i nie elektryzuje się.

Oto co możemy przeczytać na stronie dystrybutora listków do prania Eco Wash

,,Czy wiesz, że większość składników proszków do prania jest niebezpieczna dla zdrowia, a co najmniej jeden wykazuje właściwości rakotwórcze? Proszek do prania ma za zadanie rozprawić się z brudem za wszelką cenę. Niestety tą ceną jest jakość naszych ubrań, a także stan naszego zdrowia i czystość planety. Silne związki chemiczne są równie bezlitosne dla plam, jak i delikatnych włókiem odzieży, a niektóre ze składników nie poddają się nawet gorącej wodzie, przez co na zawsze zostają w odzieży. Szara woda z pralki stanowi bardzo poważny problem dla środowiska naturalnego, a cząsteczki proszków przez całą dobę podrażniają skórę, co prowadzi do alergii, a nawet astmy.

 

Pranie z biodegradowalnymi listkami do prania Smart Eco Wash pomaga w walce z plastikiem.

Nie wiemy, jak często robisz pranie, ale na pewno je robisz. Raz dziennie? A może 2 razy na tydzień? Na potrzeby kolejnych obliczeń przyjmijmy, że typowa europejska rodzina składa się z 4 osób i że co miesiąc zużywa butelkę płynu do płukania i opakowanie proszku. Czyli każdego roku w ten sposób powstaje 12 niepotrzebnych butelek z grubego tworzywa, a także nakrętki do nich i 12 worków na proszek.

Spokojnie możemy przyjąć, że butelka po płynie do płukania waży 100 gramów, skoro znacznie lżejsza butla wody pitnej to około 50 gramów. A worek po proszku niech waży choćby 15 gramów. Daje to przez cały rok prawie 1400 gramów. A teraz przypomnijmy sobie, że nasz kontynent zamieszkuje co najmniej 750 milionów osób, podzielmy tę liczbę przez 4, aby uzyskać liczbę rodzin. Ile plastiku powstaje rocznie z samego prania?

Ponad 260 tysięcy ton – tyle plastikowych śmieci tworzą proszki do prania i płyny do płukania.

Czyli masa ponad dwóch Pałaców Kultury – tyle beztrosko wyrzucamy wyłącznie przy okazji prania. Albo napiszmy to inaczej: 260 tysięcy ton rocznie – właśnie tyle plastiku mniej trafiałoby do środowiska, gdyby każdy używał listków do prania Smart Eco Wash.”

Czy przekonałam Was do zmiany detergentu do prania ?

Listki do prania Smart Eco Wash zakupimy na stronie Smartwasch.pl w cenie około 35 zł za opakowanie ( 40listków) 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/listki-do-prania-smart-eco-wash/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

3 comments

  1. Nie znam tego produkt ale fajnie Kasiu ze go pokazujesz 🙂 lubię takie rzeczy, a moja córcia czasami miewa wysypki na ciele być może to być od detergentów.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: