
Mała łazienka – 7 zasad urządzania
Jeszcze tylko tydzień i święta. W tym roku wyjątkowo czekam na świąteczną labę, tym bardziej, że czeka nas aż cztery dni wolnego. Chyba jeszcze nigdy nie czekałam z takim utęsknieniem na święta. Marzą mi się dni pełne relaksu i wypoczynku.
Jak już wspominałam we wcześniejszych wpisach miałam w domku „mały” remont łazienki i przedpokoju. Miał być mały a skończyło się na gruntownym remoncie. Mieszkam w starej, ponad 100 letniej kamienicy. Plany remontowe opiewały na trzy – góra cztery tygodnie pracy. Gdybym wiedziała wcześniej na co się porywam, odłożyła bym remont do lata. Niespodzianki zaczęły się z chwilą zerwania starej podłogi. Okazało się,że stare deski są w fatalnym stanie i trzeba zrywać wszystko aż do legarów. Zbijanie tynków, brak podłogi, wymiana rur i dni bez wody okazały się dla mnie koszmarem.
Poszukiwania fachowca,który zajął by się takim remontem graniczy z cudem, bo wszystko ładnie-pięknie dopóki nie powiesz, że remont dotyczy mieszkania w starej kamienicy.
Zakupy materiałów budowlanych to kolejny koszmar. Niby wszystko jest ale jak chcesz kupić to okazuje się, że akurat dekory się skończyły a zdobycie płytek podłogowych pasujących do ściennych graniczy z cudem.
Moja łazienka jest malutka, powstała kilkanaście lat temu z podziału przedpokoju. W starych kamienicach nie planowano takich pomieszczeń, łazienki zaczęły pojawiać się w mieszkaniach w latach 60 ubiegłego wieku. Moje marzenie o dużej , przestronnej łazience z wielkim oknem i wanną wpuszczoną w podłogę może kiedyś się ziści. Zanim jednak to się stanie cieszę się tym ,co mam.. Ściany i podłoga już są. Ceramika łazienkowa zamontowana. Zostało nam jeszcze kilka prac wykończeniowych- zawieszenie lustra,zamontowanie wieszaków i ustawienie mebli.
Aby pomieszczenie było funkcjonalne potrzebuje podstawowych urządzeń i oraz mebli.
Na co zwrócić uwagę urządzając małą łazienkę:
1 – Kolory. Pamiętajmy, że ciemne kolory optycznie zmniejszają wnętrze. Najlepiej sprawdzą się jasne barwy. Sprawiają że ściany optycznie się oddalają, dając wrażenie przestrzeni.
2 – Małe sprzęty. Tu z pomocą przychodzą nam producenci, którzy proponują specjalne linie zaprojektowane do małych pomieszczeń.Możemy zakupić małe narożne umywalki,sedesy i szafki o mniejszych rozmiarach.
3 – Lustra to dobrze znany sposób na powiększenie małych wnętrz. Jeśli zastosujemy duże tafle luster bez ram, łazienka wyda się większa.
4 – Pralka . Łazienka bez pralki zyska naprawdę dużo dodatkowej przestrzeni dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie pralki do innego pomieszczenia lub zakup pralki o zmniejszonych wymiarach.
5 – Oświetlenie Zamontujmy kilka źródeł światła, jak kinkiety, podświetlmy lustra i szafki. Jasne, oświetlenie sprawi, że łazienka wyda się czystsza i większa.
6 – Płytki .Najlepsze będą proste, o połyskliwym wykończeniu. Efekt poszerzenia łazienki uzyskamy układając płytki podłogowe w karo.
7 – Porządek. Ujednolićmy kolor ręczników i dodatków. Schowajmy wszystkie kosmetyki do szafek. Im mniej rzeczy, które wprowadzają optyczny chaos, tym lepiej dla naszego małego wnętrza.

Długo szukałam małej szafki pod umywalkę z czarnym frontem. Udało mi się taką znaleźć w sklepie internetowym http://meblohand.eu/ W ich ofercie znaleźć można nie tylko meblowe komplety do łazienki. Sklep internetowy Meblohand ma do zaoferowania najwyższej jakości meble do kuchni, materace i łóżka dziecięce, narożniki, zestawy tapicerowane, kanapy, garderoby, szafy, biurka, komody, szafki, krzesła, stoły i ławy.