Mała migawka z wczorajszej wycieczki

Lubię spontaniczne wyjazdy.Wczoraj postanowiłam wyruszyć w poszukiwaniu ciekawych miejsc.Po przekroczeniu Czeskiej granicy, zamknęłam oczy i stuknąwszy palcem w mapę okolicy wybrałam jak się później okazało niezwykle ciekawe miejsce.(Chyba wykorzystam tą metodę w grze w totka:P)

DSCN2828

DOLNY LABIRYNT widziany z tarasu widokowego

Rezerwat Góra Ostaś (700 m n.p.m.) znajduje się pomiędzy Police nad Metuji a Teplice nad Metuji . Te niewielkie, bardzo malownicze skalne labirynty a także tarasy widokowe ulokowane są nad przepaściami.Na szczycie góry Ostaš jest Frydlantska Skała z punktem widokowym na Karkonosze, Broumovskie Ściany, Orlicke Góry i Góry Sowie.

DSCN2832DSCN2826

 

 

 

 

Aby dostać się na druga stronę trzeba przecisnąć się tym tunelem przysypanym głazami.(zdjęcie u góry po prawej)

DSCN2829

Na wschodnim zboczu góry jest labirynt górny, zaś na niższym północno-wschodnim stoku jest labirynt dolny, zwany też Kocimi Skałami, na końcu którego jest skalny Koci Zamek (Gród).

DSCN2827

Wspaniały labirynt skalny z wieloma punktami widokowymi i ciekawe przejścia pomiędzy skałami .Warto odwiedzić to miejsce.Podczas zwiedzania złapał nas deszcz,skały były bardzo śliskie dlatego zwiedziliśmy jedynie górny labirynt. Dolny zostawiliśmy na następny wypad. Zmęczeni wspinaczką możemy napić się pysznego Czeskiego piwa i zjeść pożywny obiad.Przy parkingu znajduje się  punkt gastronomiczny z nie drogimi i bardzo smacznymi posiłkami.

DSCN2824

Zapisz

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/mala-migawka-z-wczorajszej-wycieczki/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

7 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: