Maska do stóp z jednorazowymi skarpetkami złuszczającymi SheFoot

Bardzo lubię i chętnie sięgam po domowe zabiegi z udziałem złuszczających skarpetek.  Zabieg wykonuje dwa razy w roku na wiosnę. Nie skupiam się na jednej marce. Próbuję maski z różnych firm z lepszym i gorszym skutkiem. Ostatnio w moje ręce wpadła Maska do stóp z jednorazowymi skarpetkami złuszczającymi SheFoot.

Od producenta

Domowy zabieg złuszczający zrogowaciały, twardy naskórek z ekstraktami z rooibos, miodu i owoców cytrusowych.
Złuszczająca maska do stóp z jednorazową skarpetą (2 skarpetki na jeden zabieg) Shefoot to domowy zabieg złuszczający zrogowaciały, twardy naskórek z ekstraktami z rooibos, miodu i owoców cytrusowych.
Innowacyjne skarpetki nasączone złuszczająca maską do stóp na bazie silnie działających składników zmiękczających i złuszczających naskórek: kwasu mlekowego, mocznika i kwasu glikolowego, wspieranych naturalnymi ekstraktami z owoców cytrusowych. Zawiera kompleks botanicznych czynników (rooibos, imperatacylindrica, ekstrakt z jagód), które działają przeciwzapalnie i stymulują odnowę naskórka po jego złuszczeniu. Złuszczająca maska do stóp z jednorazową skarpetą Shefoot działa długo po zastosowaniu – w ciągu 7-10 dni złuszcza twardy i zrogowaciały naskórek, pozostawiając skórę wyraźnie wygładzoną i zmiękczoną. Następnego dnia po użyciu maski złuszczającej, zalecane jest zastosowanie maski regeneracyjnej Shefoot.
Zawartość zestawu złuszczającego do stóp Shefoot: dwie skarpety (rozmiar uniwersalny) nasączone maską .

 

Składniki aktywne

Kwas mlekowy (INCI: LacticAcid)
Mocznik (INCI: Urea)
Kwas glikolowy (INCI: GlycolicAcid)
Ekstrakt z cytryny (INCI: Citrus Limon FruitExtract)
Ekstrakt z czarnych jagód (INCI: VacciniumMyrtillusFruit/LeafExtract)
Ekstrakt z pomarańczy (INCI: CitrusAurantiumDulcisFruitExtract)
Rooibos (INCI: AspalathusLinearisExtract)
Imperata Cylindrica (INCI: ImperataCylindrica Root Extract)
Ekstrakt z miodu (INCI: HoneyExtract)
Kwas salicylowy (INCI: SalicylicAcid)
Allantoina (INCI: Allantoin)

Moja opinia

Na pierwszy rzut oka  wszystkie maski złuszczające wyglądają identycznie-para foliowo flizelinowych  skarpet nasączonych specjalnym preparatem. Dopiero gdy przystąpimy do aplikacji zauważymy różnice. Producent zapewnia, że skarpety, które trzymam w dłoni  mają uniwersalny rozmiar. Noszę rozmiar obuwia 37 i skarpety były na styk.

Podczas wkładania stopy w skarpetę, pękł znajdujący się na pięcie szew. Istotne jest aby folia przylegała do skóry .Szkoda, że producent nie pomyślał o pasku  zapobiegającemu przesuwaniu się  skarpet. Sama skarpeta jest dość szeroka na górze, a płatek fizelinowy odstawał od folii, dlatego konieczne było  nałożenie dodatkowo bawełnianych skarpet.

 

Maskę złuszczającą trzymamy na stopach ok 60 minut po czym zmywamy ciepłą wodą. Ja trzymałam 75 minut. Na drugi dzień po aplikacji czułam, że skóra na stopach  zrobiła się  sztywna i napięta. W przypadku tej maski złuszczanie ( o ile to można nazwać złuszczaniem) nastąpiło dość szybko po już po trzech dniach. Zazwyczaj po takim zabiegu  skóra schodziła mi płatami .W przypadku maski  SheFoot wystąpiło lekkie łuszczenie, obejmujące tylko niektóre miejsca na stopach. Konieczne było użycie tarki do stóp. Nie tego oczekiwałam po tym produkcie. Jedyny plus za lekki zapach i  brak podrażnień na skórze.

Maskę kupiłam w promocji w drogerii Natura w cenie 10 zł za opakowanie.

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/maska-do-stop-z-jednorazowymi-skarpetkami-zluszczajacymi-shefoot/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

2 comments

  1. Nie używałam nigdy takich masek do stóp ze skarpetkami. Słyszałam o nich przeróżne opinie, od tych skrajnie pozytywnych, po skrajnie negatywne, więc sama nie wiem czy kiedykolwiek się na nie zdecyduję 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: