Maska ochronna Urban’er

Smog od wielu lat jest problemem dla mieszkańców wielu miast i wiosek. Stopień zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju jest bardzo duży. Taka sytuacja jest spowodowana: zanieczyszczeniami komunikacyjnymi i przemysłowymi, niską emisją z ogrzewania domów, pogodą oraz topografią terenu. Mieszkam w pogórniczym miasteczku położonym w kotlinie. Niekorzystne warunki atmosferyczne, ukształtowanie terenu oraz wieloletnie zaniedbania w modernizacji sposobów ogrzewania domów spowodowały, że moja miejscowość zajmuje czołowe miejsce w rankingu miast o najwyższym stężeniu pyłu zawieszonego PM10. Coraz mniej cieszy mnie fakt, że mieszkam w miejscowości, o pięknym kaskadowym położeniu, otoczonej górami i lasami. Jeszcze do niedawna czerpałam radość z pięknych widoków na moje miasto. Dziś, coraz częsciej widzę wiszący nad miastem szary pył. Najgorzej jest tu jesienią i zimą gdy brak wiatru oraz duża wilgotność powietrza sprzyja tworzeniu się smogu.

Oto maska Urban’er FFP3 , która chroni moje drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami takimi jak: pyły, dymy, areozole, mgły.

Jest to wielorazowa maska filtrująca, z wymiennym filtrem wykonanym z włóknin o parametrach odpowiadających klasie FFP3. Co to znaczy?  Filtry P3 są zgodnie z EN 149:2001+A1:2009, posiadają skuteczność filtracji na poziomie trzeciej klasy czyli zapewniają najwyższy poziom ochrony, gdyż zatrzymują 99% szkodliwych cząsteczek. Filtr składa się z pięciu warstw. Zewnętrznej oraz wewnętrznej, które zabezpieczają filtr przed uszkodzeniami. Warstwy Hepa (znanej chyba wszystkim z odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza) filtrująca pyły PM1, PM2.5, PM10, kurz, pyłki, alergeny. Kolejna to Hepa z membraną PTFE , która filtruje zanieczyszczenia o wielkości 0,4 μm. Warstwa z jonami srebra ogranicza namnażanie bakterii na powierzchni filtra, dzięki czemu maska dłużej zachowuje swoją higieniczność. Maskę Urban’er możemy nosić przez 8 godzin.

MaskaUrban’er wykonana jest z lekkiego i oddychającego materiału. Jest to produkt wielokrotnego użytku. Maskę można prac w pralce po uprzednim demontażu zaworu oraz metalowej konstrukcji. Maska jest przyjemna w dotyku i nie utrudnia oddychania.

Urban’er posiada unikalny kształt, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do twarzy. Szczelność zapewnia miękka uszczelka wykonana z pianki neoprenowej oraz zacisk nosowy. Dzieki blaszkom regulującym po dwóch stronach nosa zapominmy o zaparowanych okularach.

Sztywny stelaż z cienkiego tworzywa gwarantuje komfort noszenia i oddychania. Zawór filtra umieszczony jest w odpowiedniej odległości od twarzy co zapewnia swobodny przepływ wydychanego powietrza.

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest pasek z rzepem zapinany wokół głowy. Pasek nie zsuwa się w trakcie noszenia czy uprawianiu sportów na zewnątrz i idealnie podtrzymuje maskę. Urban’er można nosić jako ochronę w miejscach, gdzie trudno zachować społeczny dystans, na przykład w komunikacji miejskiej.

Zamawiając maskę ze strony producenta https://urbaner.pl  wybieramy kolor oraz rozmiar. W zestawie otrzymamy filtr oraz praktyczny woreczek na naszą maskę.

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/maska-ochronna-urbaner/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: