Moje turystyczne plany na rok 2018

Przełom roku  skłania wielu z nas do tworzenia listy noworocznych postanowień. Notujemy skrupulatnie punkt po punkcie i w pierwszych dniach Nowego Roku przystępujemy do ich realizacji. Obiecujemy sobie schudnąć, przejść na zdrowy tryb życia, rzucić nałogi i.t.p. Czy dotrzymujemy słowa? Przeważnie większość z zapisanych punktów mija się z ich realizacją, dlatego ja od kilku lat nie robię takich list. Lepiej jest realizować swoje cele na bieżąco.

Początek roku zaczynam nie, od noworocznych postanowień, a od planów turystycznych. Rozpisuję terminy urlopu i wyszukuję ciekawe miejsca na krótkie wczasy i wycieczki. Przeglądam oferty biur podróży i porównuje ceny. Od kilku lat oboje z mężem dzielimy urlop na kilka tur, w ten sposób możemy skorzystać z tańszych ofert i więcej zwiedzić.

Zaraz po nowym roku, oraz w okresie od maja (po weekendzie majowym) do połowy czerwca to najlepszy czas  na poszukiwanie okazji last minute Biura podróży mają już wykupione samoloty czarterowe, podróżnych jest niewielu, a hotele by przedłużyć sezon mocno obniżają ceny. Na stronie biura podróży ITAKA  znalazłam właśnie taką ofertę na maj – tańszą o 200 zł od osoby. Dlaczego polecam akurat to biuro ? ITAKA to największe biuro podróży w Polsce. Jako lider na rynku ITAKA ma w ofercie wypoczynek w blisko 100 miejscach na całym świecie. ITAKA dba aby nasze wakacje nie tylko były udane, ale i bezpieczne.

W tym roku zamierzamy odwiedzić Chorwację. W sierpniu, mój syn spędził tam urlop. Wrócił zauroczony krajem, gościnnością i otwartością mieszkańców, kuchnią i zabytkami. Chorwacja to kraj atrakcyjny ze względu na klimat. Kraj kuszący takimi atrakcjami jak Morze Śródziemne, Alpy i Równina Panońska. Chorwacja to też jeden z najcieplejszych i najbardziej słonecznych regionów Europy. Obje z mężem lubimy aktywny wypoczynek, nie odpowiada nam leżenie plaskiem na plaży, dlatego do Chorwacji możemy jechać o każdej porze roku.

Wybierając kraj jako cel podróży  najbardziej interesuje nas kuchnia regionalna, historia oraz zabytki. Nie wyobrażam sobie wyjazdu do danego kraju bez skosztowania miejscowych przysmaków. Kuchnia chorwacka jest  bardzo zróżnicowana.

Wpływ na menu Chorwacji mieli Węgrzy, Austriacy i najeżdżający te tereny Turcy. Natomiast nadmorska część kraju to mieszanka kuchni greckiej, francuskiej i włoskiej. Będąc w Chorwacji koniecznie odwiedźcie lokalne targi, gdzie zakupicie miód, ajwar, oliwę, wino, pomidory i papryki prosto z krzaka. Świeże owoce morza prosto z łodzi. Syn przywiózł mi kilka produktów, miedzy innymi oliwę z oliwek. Musicie uwierzyć mi na słowo, oliwa jest wyjątkową w smaku, gęsta, o cudownym aromacie-nigdy wcześniej takiej nie jadłam.

W sezonie natomiast warto skorzystać z ofert Last Minute. Zazwyczaj mamy już wcześniej wybranych kilka propozycji wyjazdu ze strony https://www.itaka.pl/lato/ Obserwujemy ceny i w przypadku gdy biuro podróży nie sprzeda wszystkich miejsc, lub ktoś zrezygnuje z wyjazdu w ostatniej chwili kupujemy wycieczkę ze znaczną zniżką. W ten sposób, za nieduże pieniądze udało nam się wybrać w objazdowe wycieczki z ITAKĄ do Drezna, Pragi, Wiednia. Każda z nich była bardzo dobrze zorganizowana a piloci wycieczek to profesjonaliści.

W planach na ten rok mam już wpisaną, interesującą, 6 dniową wycieczkę z Itaką -„Sąsiedzka trylogia”

 

źródło pochodzenia zdjęcia www.itaka.pl

Program wycieczki jest bardzo urozmaicony w wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia- Česki Krumlov • Pasawa • Salzburg • Berchtesgaden • Obersalzberg• Orle Gniazdo • Twierdza Hohenwerfen • Hallstatt • Bad Ischl • Wiedeń. Dokonując rezerwacji już dziś zyskuję 300 zł. Poczekam, poobserwuję, do września jest jeszcze sporo czasu. Mam nadzieję trafić na dogodną ofertę Last Minute.

Lubię odkrywać ciekawe i nowe miejsca, w tym roku, nie zabraknie też relacji z weekendowych wypadów i wycieczek górskimi szlakami w Polsce i Czechach.

Chętnie poznam Wasze plany urlopowe na rok 2018.

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/moje-turystyczne-plany-na-rok-2018/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

4 comments

  1. Jeszcze z Itaką nie podróżowałam 🙁 W tym Roku nie skupiam się już tak na planach latania po świecie tylko na swoim mieszkaniu – jestem na etapie paneli i innych 🙂

  2. Fajne plany, ja jeszcze nie małam przyjemności być w Chorwacji, kiedyś też tam dotrę 🙂 u mnie plany są juz do grudnia mam nadzieję że wszystkie zrealizuję 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: