Obrazy w mieszkaniu

Obrazy w mieszkaniu są ważnym elementem dopełniającym aranżację. Ozdabiają one ścianę i sprawiają, że pomieszczenie nabiera wyrazu.

Dobranie obrazu do aranżacji wnętrza nie zawsze jest łatwe. Zanim zdecydujemy się na zakup powinniśmy zastanowić się w jakim pomieszczeniu chcemy go powieść oraz znalezieniu odpowiedniego miejsca na ścianie. W salonie obrazy najczęściej pojawiają się na ścianie nad kanapą oraz w kąciku jadalnianym. W sypialni najpopularniejszym miejscem na obraz jest ściana nad łóżkiem. Obrazy i grafiki pojawiają się również w łazience, kuchni oraz przedpokoju.

Odwiedzając galerię lub sklepy z obrazami najlepiej wcześniej zorientować się  jaki wzór i wielkość, będzie pasować do ścian, oraz do aranżacji naszego wnętrza. Przed wyborem ostatecznym wyborem obrazu poznajmy kilka zasad,które sprawią że, obraz w mieszkaniu stanie się ozdobą, na której  przyjemnie zawiesić wzrok.

Wielkość i miejsce -W dużych pomieszczeniach nie wieszamy samotnie na pustej ścianie małego obrazu. W takim pomieszczeniu najlepiej prezentuje się  aranżacja z kilku obrazów.

Wysokość ścian jest równie ważna ważna – W niskich pokojach idealne będą obrazy pionowe lub o wzorze, który optycznie wysmuklą pomieszczenie. Fajnie gdy kolorystyka obrazu  kontrastuje z ścianą i meblami.

Często płótna ubieramy w zbyt ciężkie ramy, które przytłaczają. Kupując obraz zastanówmy się czy ta  dodatkowa rama jest mu potrzebna. Bardzo duże płótna oraz obrazy  abstrakcyjne lepiej prezentują się bez dodatków. Gdy taki obraz wieszamy w małym mieszkaniu,  dodatkowa, rama niepotrzebnie powiększy płótno i  zaburzy jego wygląd.

 

Dziś coraz więcej osób odkrywa w sobie talent malarski. To hobby odpręża umysł i sprawia, że tworzymy coś nowego. Nie wymaga od nas sporych nakładów finansowych. Na początek wystarczy kilka pędzli i sztaluga, farby olejne lub akrylowe oraz podobrazia i rozcieńczalniki. Kupimy je miedzy innymi w sklepie loveart.pl. W ofercie znajdziemy   niezbędne akcesoria dla artystów, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę  z malarstwem.

Zdjęcie zostało zapożyczone ze strony http://www.loveart.pl/

Każdy malarz wie, jaką odpowiedzialną rolę odgrywa podobrazie. To dzięki niemu, nasze dzieło  może przetrwać wiele lat w nienaruszonym stanie. W sklepie znajdziemy bogatą ofertę  bawełnianych i lnianych podobrazi wykonanych na ramach wyprodukowanych  z wysokiej jakości sezonowanego, bez sękowego drewna sosnowego. Takie ramy są odporne na zniekształcenia. Pamiętam czasy gdy w sklepach brakowało dosłownie wszystkiego. O akcesoriach do malowania obrazów można było tylko pomarzyć.  Mój tata, malarz amator, sam zbijał ramy i naciągał na nie płótno malarskie
Ojciec uwielbiał malować mazurskie pejzaże. Gdy wracał do domu po ciężkim dniu pracy zasiadał przy sztalugach i przenosił na płótno ukochane miejsca z dziecinnych lat.

http://www.loveart.pl/

Kolejnym niezbędnym akcesorium jest trwała paleta przeznaczona do nakładania i mieszania farb olejnych i akrylowych. Na początek wystarczy  nam drewniana paleta  o zaokrąglonym kształcie.

Autor zdjęcia http://www.loveart.pl/

Bez farb nie ma obrazu. W asortymencie sklepu znajdziemy miedzy innymi takie akryle. Dostępne  w transparentnych tubach PCV. w 27 kolorach  ( pojemność 200 ml)

Farby są bardzo wydajne. Po wyschnięciu tworzą satynową powłokę . Idealne dla artystów i studentów pracujących na dużych powierzchniach. Zastosowane w nich pigmenty gwarantują nam  najwyższą odpornością na działanie światła.

Autor zdjęcia http://www.loveart.pl/

Ta niewielka sztaluga przyda się do niewielkoformatowych płócien. Sztaluga posiada zamontowany łańcuszek, który  umożliwia regulowanie kąta pochylenia. Tylna noga jest składana, dzięki czemu sztaluga zajmuje niewiele miejsca  miejsca.

Po produkty niezbędne dla artystów i miłośników sztuk plastycznych, zapraszam do sklepu internetowego sklepie  internetowym http://www.loveart.pl

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/obrazy-w-mieszkaniu/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

2 comments

  1. Lubię gdy w mieszkaniu znajdują się ładne obrazy. Niestety teraz często sprzedawane są różne bohomazy, które ktoś nazywa sztuką. Sama nigdy nie próbowałam malować, chyba nie mam do tego jednak talentu, choć jako rozrywka można spróbować 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: