Podjęłam wyzwanie Rexona 5000 kroków dziennie

Wiecie, że ponad połowa Polaków w ogóle nie uprawia sportu. Jesteśmy coraz bardziej leniwi, nie lubimy się ruszać. Ponad 38 % polaków nie podejmuje żadnej formy aktywności fizycznej. Tyjemy w zastraszającym tempie i coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne. Nie lubimy chodzić, zamiast schodów wybieramy windę a do pracy najczęściej jedziemy samochodem. W domu najczęściej leżymy na kanapie przed telewizorem, zamiast przejść się do parku czy na pływalnię.  Nie ma się czemu dziwić – wygoda i oszczędność czasu są dla nas priorytetem. Jednak na pierwszym miejscu powinno znajdować się nasze zdrowie, któremu nie służy unikanie wszelkiej formy aktywności fizycznej.

Niedawno ruszyła kampania społeczna Rexony zachęcająca Polaków do ruchu! Marka Rexona i Robert Kubica rzucili Polakom wyzwanie -co najmniej 5000 kroków każdego dnia.

Ponad 2400 lat temu Hipokrates powiedział: „Spacer jest najlepszym lekiem człowieka”

Chodzenie to najprostszy sport i najbardziej naturalna forma ruchu, którą uprawiać może praktycznie każdy. To także najtańsza forma ruchu, chodzić można właściwie wszędzie a jedynie czego potrzebujemy to wygodne buty.
Spacer jest dobry dla stawów kolanowych, ponieważ nie dochodzi do nadmiernego ich obciążania, jak np. podczas biegania.

Spacery zmniejszają ryzyko niewydolności serca, a chorym po zawale aktywność fizyczna jest zalecana w ramach prewencji wtórnej. Godzina spaceru dziennie zmniejsza ryzyko zgonu z powodu niewydolności serca o 35 proc. Spacer obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Spacer poprawia jakość snu, poprawia koncentrację i ułatwia myślenie, zwiększa objętość mózgu i zmniejsza problemy z pamięcią. Spacer poprawia nastrój i relaksuje.

Chodzenie po świeżym powietrzu zwiększa odporność organizmu na choroby, poprawia pracę systemu immunologicznego i chroni przed przeziębieniem i grypą. Spacer wydłuża życie – wystarczy chodzić 1 godzinę dziennie, by wydłużyć nasze życie o 4 lata.

Wraz z mężem podjęliśmy wyzwanie, które rzuciła Rexona.  Wprowadziliśmy do swojego życia aktywność – min. 5000 kroków dziennie dla zdrowia.  Dołączcie i Wy!

Pamiętajcie -więcej ruchu ,więcej z życia.

A dla ułatwienia możecie ściągnąć aplikację liczącą kroki Rexona 5000 kroków stworzoną przez Roberta Kubicę, do pobrania TU

Podczas aktywności fizycznej towarzyszą nam kosmetyki Rexona zapewniające odświeżenie i ochronę. Moją ulubioną serią jest Stay Fresh. Używam dezodorantu w kulce o cudownym zapachu Białego Kwiatu Liczi. Dezodorant jest delikatny dla skóry i zapewnia mi długotrwałą ochronę , a w połączeniu z żelem pod prysznic Rexona Lichee Fresh gwarantuje wyjątkową świeżość i energię na cały dzień. Mąż upodobał sobie linię Rexona Men Cytrus o świeżym cytrusowym aromacie.

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/podjelam-wyzwanie-rexona-5000-krokow-dziennie/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

2 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: