Program Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny

Kochani, nie raz pisałam Wam o tym że marka Dove inicjuje kampanie, które koncentrują się na kobietach na ich samoocenie oraz definiują piękno w odniesieniu do kanonów urody lansowanych w mediach. Dziś chciałam skupić się na projekcie skierowanym do młodych ludzi. Program „Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny” to druga polska edycja światowego projektu realizowanego przez markę Dove nieprzerwanie od 2004 roku. W Polsce Kampania Dove Self-Esteem wystartowała jesienią ubiegłego roku a szerzej pisałam o niej TU. Do pierwszej edycji programu zostało zgłoszonych ponad 30 tysięcy nastolatków.

Projekt powstał by zachęć młodych ludzi do pozytywnego myślenia o swoim wyglądzie, umożliwiając im tym samym osiągniecie pełni swojego potencjału. Młodzi ludzie zasługują na to, żeby w pełni móc się rozwijać. Jednak niska samoocena własnego ciała i lęk powstrzymują nastolatków przed realizowaniem własnych celów i pragnień.

Jak pokazały wyniki przeprowadzonego przez Dove ogólnopolskiego badania*, kiedy dziewczęta nie czują się dobrze we własnym ciele to:

  • 8 na 10 nie angażuje się społecznie,
  • 9 na 10 nie jest asertywnych i nie będzie umiało obronić swoich decyzji,
  • 8 na 10 cierpi na zaburzenia odżywiania lub w inny sposób naraża swoje zdrowie.
  • 9 na 10 dziewczynek chce zmienić coś w swoim wyglądzie.
  • 6 na 10 dziewczynek unika różnych aktywności, od ćwiczeń fizycznych do angażowania się w naukę, bo ma niskie poczucie własnej wartości.

Celem kampanii Dove Self-Esteem jest wspieranie dzieci i młodzieży w budowaniu pozytywnej samooceny oraz przekonania  o własnej wartości. Marka Dove zaprasza do współpracy nauczycieli oraz rodziców.W tym roku projekt będzie realizowany w oparciu o lekcje warsztatowe mające na celu podniesienie pewności siebie nastolatków oraz szkolenia edukacyjne dla nauczycieli prowadzone przez eksperta Programu Marię Rotkiel – psycholog, terapeutkę rodzinną, trenerkę rozwoju osobistego. Wszystkie szkoły, które wezmą udział w programie, otrzymają nieodpłatnie dostęp do atrakcyjnych prezentacji dla uczniów oraz instruktażowych poradników i szkoleń dla nauczycieli. Udział w Programie potwierdzony zostanie certyfikatem. Do współpracy zapraszamy nauczycieli klas IV-VIII szkół podstawowych.

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze, chce, żeby było szczęśliwe, zdrowe i pewne siebie. Niestety w dzisiejszym świecie  wypełnionym nierzeczywistymi obrazami fizycznego, symetrycznego i perfekcyjnego piękna oraz wąskimi definicjami idealnego stylu życia, nie jest to łatwe. Pamiętam siebie i moje problemy gdy miałam ,,nascie” lat. Miałam ogromne kompleksy i stroniłam od ludzi. Wydawało mi się, nic w życiu nie osiągnę bo jestem brzydka i chuda. Niska samoocena ograniczała wykorzystanie mojego potencjału. Nie było obok mnie osób, które pomogły mi w budowaniu poczucia własnej wartości. Dziś z perspektywy czasu wiem, że niska samoocena była wynikiem braku wiary w siebie. Z czasem udało mi się uporządkować wymagania wobec siebie a z mankamentów uczyniłam atut i jestem szczęśliwą kobietą.

Jak uchronić dziecko przed pułapkami życia nastoletniego, takimi jak nękanie dotyczące wyglądu, oraz przyzwyczaić do zdrowych nawyków bez wprawiania go w kompleksy? Po profesjonalne materiały dla rodziców i mentorów ukierunkowane na wzmacnianie samooceny młodych ludzi zapraszam na stronę:   https://www.dove.com/selfesteem  Warto zapoznać się z przewodniem składającym się z serii artykułów dotyczących kluczowych zagadnień wpływających na samoocenę oraz z ćwiczeń zwiększających pewność siebie Twojego dziecka.

Piękno jest obecne w każdym wieku !

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/program-dove-self-esteem-budowanie-pozytywnej-samooceny/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

3 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: