Rozgrzej się herbatką TET i wygraj podróż życia

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Pijemy ją na co dzień i od święta. Samą lub z ulubionymi dodatkami. Pyszna, ciepła, relaksująca lub pobudzająca, herbata to z pewnością jeden z najlepszych napojów na jesienno-zimowe dni i wieczory. Gdy za oknem deszcz lub mróz moje myśli krążą wokół kubka z rozgrzewającym, bursztynowym napojem z dodatkiem cytryny, imbiru lub pomarańczy.

4

Zapraszam na herbatkę TET ( skrót od „True English Tea”) Wiecie, że prawidłowe przygotowanie herbaty ma duży wpływ na jej smak i działanie. Zbyt krótkie parzenie nie uwolni całego jej aromatu, a zbyt długie spowoduje gorzki posmak naparu. Aby przygotować najlepszy napar wystarczy zastosować jedynie kilka standardowych reguł, które odkryją niepowtarzalny smak herbaty.

Woda – Do przygotowania herbaty wybierz wodę przefiltrowaną lub niegazowaną wodę mineralną. Woda z kranu może zawierać dużą ilość soli mineralnych, co wpłynie niekorzystnie na  smak napoju.

Temperatura – Odpowiednia temperatura wody, którą zalewamy herbatę to 98 st. C.   Pamiętaj, że temperatura wody po około 3 minutach od zagotowania spada do 90 st. C

Czas parzenia – Herbatę czarną parzymy 3-5 minut, a herbatę z przyprawami 5-7 minut.

Do czajniczka wlewam odpowiednią ilość przegotowanej wody

sam_8393

Wrzucam saszetki z herbatą

sam_8397

Parzę 5-7 minut. Gdy herbata osiągnie pożądaną moc, wyjmuję saszetki.

sam_85

HERBATA MULLED WINE

Rozgrzewający, zdrowy, aromatyczny napój. Nietradycyjna herbata bezalkoholowa TET Mulled Wine (grzane wino) została stworzona jako połączenie wysokiej jakości herbat cejlońskich, kenijskich oraz indyjskich z aromatycznymi przyprawami. Dobrze smakuje z miodem.
Skład: mieszanka cejlońskich, kenijskich i indyjskich herbat, imbir, cynamon, kardamon, goździki, skórka z cytryny, skórka pomarańczowa.

sam_8404

HERBATA MULLED WINE daje ciemny napar o wyrazistym aromacie cynamonu i kardamonu. W smaku te mieszanki przypraw są już mniej wyczuwalne, i dobrze bo pijąc herbatę, pragnę czuć jej smak a dopiero potem smak dodatków. Herbatce z kardamonem przypisuje się właściwości antydepresyjne. Goździki natomiast są prawdziwą, leczniczą bombą atakującą wolne rodniki. Cynamon pomaga obniżyć stężenie glukozy i cholesterolu we krwi, przyśpiesza przemianę materii i poprawia krążenie. HERBATA MULLED WINE najbardziej smakuje mi z dodatkiem plastra pomarańczy.

jpg33

HERBATA GINGER GREEN TEA Wcielenie najlepszych angielskich tradycji herbacianych w jednym kubku. Mieszkanka wysokiej jakości zielonej herbaty z dodatkiem imbiru. Dla harmonii i świeżej energii. Herbata rozgrzewająca. Dobrze smakuje z cytryną.
Skład: chińska zielona herbata, imbir.

sam_5552

Herbata GINGER GREEN to delikatny słomkowy napar o przyjemnym aromacie. Dobrze smakuje z miodem, jak i z cytryną. Herbata z imbirem jest doskonałym sposobem na rozgrzanie się w chłodniejszy dzień. Warto profilaktycznie popijać herbatę z imbirem w okresie jesienno-zimowym, by wzmocnić  swoją odporność. Zarówno herbata  jak i imbir zawierają sporą dawkę antyoksydantów.

sam_841

TET ENGLISH BREAKFAST
Mieszanka mocnej, kenijskiej i aromatycznej, cejlońskiej herbaty.
Znakomicie smakuje z mlekiem, whisky lub koniakiem.
Składniki: Mieszanka kenijskich (60%) i cejlońskich (40%) herbat czarnych.

TET ENGLISH BREAKFAST to wyrazista, mocna herbata o głębokim smaku i przyjemnym aromacie. Ciemny napar English Breakfast pobudza i orzeźwia.

jpg3423

TET to włącznie klasyczne brytyjskie mieszanki herbaciane, a składniki są w pełni naturalne i zgodne z brytyjską tradycją herbacianą. Zestawy ulubionych smaków herbat z pięknym kubkiem mogą być wspaniałym prezentem  na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Ja na pewno ucieszyła bym się z takiego prezentu od Mikołaja 🙂

tet-statek-2

Marka TET aktualnie organizuje konkurs „Wygraj podróż swojego życia”, w którym można wygrać tygodniowy rejs żaglowcem po Morzu Śródziemnym dla dwóch osób!  Kolejnymi nagrodami są: lot balonem oraz brytyjski oldtimer na weekend.Żeby zagrać w konkursie należy wejść na stronę internetową http://www.tettea.com/survey-results/, wypełnić ankietę na temat Wielkiej Brytanii i herbacianych zwyczajów Polaków oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Zachęcam do obejrzenia spotu reklamowego TET

Zapisz

Zapisz

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/rozgrzej-sie-herbatka-tet-i-wygraj-podroz-zycia/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

5 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: