Smog a oczyszczanie skóry

Jakość powietrza w Polsce systematycznie się pogarsza. O tym, że jakość powietrza, którym oddychamy ma znaczenie dla naszego zdrowia nikogo nie trzeba przekonywać . Smog negatywnie wpływa  również na stan skóry i włosów. Zanieczyszczenia zwiększają występowanie takich chorób skóry jak: trądzik, egzema, oraz powodują szybsze starzenie się skóry.  W wielu miastach Korei występuje ogromne zanieczyszczenie powietrza. Jak w takim razie ze smogiem radzą sobie Koreanki, którym kondycji cer możemy pozazdrościć? Właśnie przez silne zanieczyszczenie powietrza Koreanki tak skrupulatnie podchodzą do codziennego demakijażu twarzy, który wykonują w 3 krokach.

sam_8823

Od jakiegoś czasu stosuję metodę Koreanek -oczyszczam twarz nie jeden – ale trzy razy i widzę pozytywne efekty. Pamiętajmy o oczyszczaniu z zanieczyszczeń natychmiast po powrocie do domu.

  1. Demakijaż i oczyszczanie cery. Aby skutecznie zmyć ze skóry makijaż, pot ,oraz inne szkodliwe zanieczyszczenia stosuję Total Comfort Cleansing Milk MONTIBELLO

sam_8836

Mleczko oczyszczające do twarzy o płynnej i nietłustej konsystencji, zawierające wyciąg z aksamitki, posiadająca właściwości nawilżające i łagodzące.

  1. Oczyszczanie kosmetykiem myjącym na bazie wody. Najlepiej sprawdza się kosmetyk, który pod wpływem wody zamienia się w oczyszczającą pianę . U mnie jest to Vichy Purete Thermale, który łączy w sobie skuteczność i delikatność technologii micelarnej z odżywczym działaniem olejku z kamelii . Hipoalergiczny.  Zawiera wodę termalną z Vichy.

sam_88349
3. Tonizowanie skóry. Tonik przywraca barierę ochronną skóry i przygotowuje ją na lepsze wchłonięcie kosmetyków nawilżających. Ja stosuję  MATT PURIFYING TONIC LOTION
Oczyszczający tonik z wyciągiem z rumianku i szałwii regulującym nadmierne wydzielanie sebum.sam_8832

Niebawem, wszystkie przedstawione dziś kosmetyki, doczekają się szerszej recenzji. Dziewczyny jak u Was to wygląda ?

sam_8768Widok na dolną część mojego miasta

Wracając do tematu smogu, mieszkam w pogórniczym miasteczku położonym w kotlinie. Niekorzystne warunki atmosferyczne, ukształtowanie  terenu oraz  wieloletnie zaniedbania w modernizacji sposobów ogrzewania domów spowodowały, że moja miejscowość zajmuje czołowe  miejsce w rankingu miast o najwyższym stężeniu pyłu zawieszonego PM10. Coraz mniej cieszy mnie fakt, że mieszkam w miejscowości otoczonej pięknymi górami  lasami. Jeszcze do niedawna czerpałam radość z pięknych widoków na moje miasto. Dziś mimo błękitnego nieba widzę  wiszący  nad miastem szary pył. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzka na tereny wolne od smogu. Najczyściej jest nad morzem dlatego z chęcią zamieniała bym góry na apartament z widokiem na morze. Albo dom, koniecznie z ogrzewaniem gazowym i małym basenem w ogrodzie. Marzenie…czasami  marzenia się spełniają i kto wie. Może stanę się posiadaczką wymarzonej nieruchomości, którą  znalazłam na stronie http://www.burco.pl/ Przedsiębiorstwo Burco Development Polska prezentuje bogatą ofertę dla osób, których marzeniem jest własny dom lub apartament nad morzem. Szeroki wybór przeznaczonych na sprzedaż lokali (domy szeregowe, wolnostojące oraz apartamenty), a także duża gama metraży sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapisz

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/smog-a-oczyszczenia-skory/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

9 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: