Świąteczne obdarowywanie

Skąd wziął się zwyczaj obdarowywania świątecznymi  prezentami dokładnie nie wiadomo. Ludzie dawali sobie prezenty prawie od zawsze.Podobno  już starożytni Rzymianie obdarowywali się upominkami podczas grudniowych  świąt równości i pojednania.U słowiańskich  poganów zwyczaj obdarowywania się prezentami wywodzi się z kultu bóstwa magii Welesa.

jpg5

W grudniu dopada nas prawdziwa  prezentowa gorączka . Dzień św. Mikołaja, czyli 6 grudnia i Boże Narodzenie to czas prezentów.Z jednej strony uwielbianych, z drugiej znienawidzonych. Najpierw miotamy się, by coś odpowiedniego kupić, a potem zastanawiamy, jak nie okazać niezadowolenie z kolejnej pary skarpet czy kapci.

Prezentowe przesądy:

Do kupionego na prezent portfela trzeba włożyć pieniążek. Pusty  wróży kiepski rok pod względem finansowym.

Ukochanej osobie nie kupuje się zegarka gdyż zacznie  odliczać czas, jaki pozostał do końca związku.

Buty też są kiepskim prezentem Ofiarowanie  butów ma podobno ułatwić  odejście od nas do kogoś innego .

Chusteczki otrzymane w prezencie wróżą zapłakany następny rok.

jpg4

Jak sprawić bliskim miłą, trafioną prezentową niespodziankę? Pomyślmy chwilę,co  lubią osoby, które chcemy obdarować.Czym się interesują. Można np. przeprowadzić subtelne, prezentowe śledztwo. Wskazane jest też przechwycenie listu do św. Mikołaja.

indeks

Z małymi dziećmi jest najmniejszy problem,uciszą je zabawki i słodycze.

Styarsze dzieci łatwiej obdarować gdyż już posiadamy wiedzę na temat ich zainteresowań.Książeczki interaktywne,dla starszaków.Konsole ,gry czy słuchawki ucieszą nastolatka.

jpg67

Ryzykowne bywa kupowanie pod choinkę zwierząt. Dzieci cieszą się z nich bardzo krótko, zazwyczaj po kilku dniach nikt nie chce się nimi opiekować.

Kosmetyki ucieszą każdą kobietę pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane. Unikajmy kupowania kremu przeciwzmarszczkowego i kremu na cellulit kobiecie przed 30. Albo, wiecznie odchudzającej się koleżance, wyszczuplającego preparatu.

Garnki ,patelnie też należą do kategorii prezentów niechcianych,chyba,ze jest to młode małżeństwo,które dopiero zaczyna się urządzać.

Co kupić rodzicom  lub dziadkom? Zestawy herbat,komplety pościeli czy ręczników?

Na pewno nie raz podczas wizyty u dziadków słyszeliście te słowa? „Tak szybko uciekacie? Posiedzicie jeszcze chwilkę” Dziadkowie kochają swoje wnuki nad życie. Może sprawić im prezent w postaci foto kalendarza ze  zdjęciami ? Będą codziennie zerkać na fotografie wnucząt.

1jpg

Na stronie http://www.polishdruk.pl/ znajdziemy kreator dzięki któremu możemy stworzyć własny, indywidualny foto kalendarz.Wybieramy sobie format na przykład biurkowy lub ścienny. Ważną funkcją w kreatorze jest dodawanie własnych świąt. Tu zaznaczamy wszystkie ważne dla rodziny daty -urodziny,imieniny,rocznice. Jeśli wahamy się nad prezentem dla taty można przy okazji zamówić dla niego piękne wizytówki a dla mamy naklejki na przyprawy lub przetwory. Prosto i szybko. Zamówienia są realizowane na terenie całego kraju z możliwością ekspresowego dostarczenia w jeden dzień.

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/swiateczne-obdarowywanie/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

3 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: