Świnoujście jesienią też jest piękne

Miałam obawy przed moim wyjazdem nad morze jesienią.Skoro latem trudno tu o dobrą pogodę to czy warto jechać w miesiącach jesiennych? Odpowiadam TAK!

WP_20151006_11_13_45_Pro[1]

Pogoda nad Bałtykiem w jesiennych miesiącach jest stabilniejsza niż latem, często zdarzają się całe tygodnie słonecznej pogody, nie przerywane burzami czy przejściami deszczowych frontów.Puste plaże, cisza zmącona szumem fal, spokój na bulwarach i w parkach ciągnących się wzdłuż morza – tak wygląda posezonowe  Świnoujście.Mamy pierwszą dekadę pazdziernika a jest  na tyle ciepło, aby swobodnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

SAM_3808

W kurortach  życie wcale nie zamiera – nadal otwarte są dobre restauracje, kawiarnie i knajpki.A na dodatek jest  zdecydowanie taniej niż w sezonie wakacyjnym.

WP_20151007_18_43_04_Pro[1]

Ceny kwater bywają niższe nawet o jedną trzecią,Do tego kolejnym atutem są zdecydowanie mniejsze problemy komunikacyjne – brak korków,  bezproblemowe i bezpłatne parkowanie nawet w centrum miasta. SAM_3813

Jesienią czas płynie tu jakby wolniej.Wraz z mężem korzystamy z wielu zabiegów zdrowotnych jakie oferuje Uzdrowisko Świnoujskie.

SAM_3785

WP_20151010_07_41_14_Pro[1]

Nie była bym sobą gdybym nie wypatrzyła zabiegów dla urody.Wypróbowałam  Rytuał spa – masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy rozluźniającym i energetyzującym Celem masażu skóry głowy jest:

  • błogi stan zrelaksowania
  • poprawa kondycji skóry głowy
  • stymulacja mikrokrążenia
  • odżywienie mieszków włosowych
  • kontrola pracy gruczołów łojowych
  • niwelowanie bólu głowy i wszelkich napięć.

Zabiegi te wykonywane są  w  profesjonalnych zakładach fryzjerskich.

Masaż ma za zadanie wywołać przekrwienie skóry głowy co powoduje lepsze zaopatrzenie cebulek w substancje odżywcze i tlen i opróżnienie gruczołów łojowych jak również powoduje złuszczenie martwego naskórka, który niekorzystnie zatyka pory. Pod wpływem masażu wydzielane są endorfiny a zastosowanie naturalnych kosmetyków pomaga w osiągnięciu lepszych rezultatów terapeutycznych.

Jak wygląda taki zabieg? Układamy  się w obszerne i wygodne fotele fryzjerskie zamykamy oczy i oddajemy swoją głowę w delikatne ręce masażysty.Bo najskuteczniejszy masaż to ten wykonywany przy pomocy opuszków  palców. Zabieg polega na  lekkim uciskaniu i masowaniu  głowy kulistymi ruchami. Dobrze jest  połączyć masaż  z wtarciem w skórę głowy odżywczych kosmetyków.

Istnieją też specjalne urządzenia do masażu głowy Na przykład aparat  Oarsonvall zaopatrzony w końcówki w formie niewielkich grzebieni. Przez grzebienie przechodzi prąd , który powoduje mocne przekrwienie skóry na głowie.

Można też zakupić sobie  urządzenie do użytku domowego (wygładem przypominające trzepaczkę do ciast).Takim urządzeniem w domowym zaciszu masujemy głowę po ciężkim dniu lub terapeutycznie przy bólu zamiast tabletek rekomendowanych przez Panią Goździkową.

.

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/swinoujscie-jesienia-tez-jest-piekne/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

8 comments

  1. Chyba jestem za dużym zmarzluchem, żeby jesienią nad morze się wybrać, chociaż wiem, że właśnie jesienią potrzebny byłby córze taki wyjazd, ze względu na jod

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: