Tanie podróżowanie i zwiedzanie

Wiele osób uważa, że aby podróżować i zwiedzać Europę trzeba mieć dużo wolnego czasu i sporo gotówki. Na moim blogu znalazło się już kilka relacji z jednodniowych, wypadów, między innymi do czeskiej Pragi czy Wiednia. Każda z tych wycieczek  kosztowała nas dosłownie grosze a zwiedziliśmy na prawdę sporo ciekawych miejsc. Czy można zwiedzać Europejskie miasta nie wydając ani złotówki i jednocześnie nie czuć niedosytu? Oczywiście, że można. My najczęściej wybieramy jednodniowe wyjazdy do Berlina, Pragi, Bratysławy czy Wiednia. Te stolice oferują  wiele atrakcji turystycznych, a my, podczas kolejnych wizyt zwiedzamy nowe, ciekawe miejsca. Na przykładzie Berlina napiszę Wam co i gdzie warto zobaczyć.

Planując wycieczkę zaczynamy od wyboru transportu. Najwygodniej jechać własnym samochodem. Jednak problemy z parkowaniem i dojazdem do centrum miasta, oraz intensywność zwiedzania przemawia za korzystaniem z usług firm oferujących szybki i komfortowy sposób podróżowania. Takich na przykład jak juzwa.pl oferująca przewozy na trasie Polska – Niemcy. Wybieramy opcję „door to door” czyli miejsce, z którego zabierze i dowiezie nas przewoźnik. Dla nas to przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu, a także gwarancja dotarcia do celu podróży w możliwie najszybszy i najbardziej sprawny sposób. Jeśli macie w rodzinie osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim lub podróżujecie z małym dzieckiem to szczerze polecam przejazdy busami. Kierowcy pomagają umieścić wózek w bagażniku a za przewóz wózka nie pobiera się opłaty.

Większość europejskich miast oferuje wiele darmowych atrakcji, takich jak  muzea czy zabytki. W stolicy Niemiec mieści się ponad 28 darmowych muzeów – Topografia Terroru, muzeum Luftwaffe, muzeum antywojenne, muzeum niewidomych czy aliantów.Ponadto w każdy poniedziałek za darmo wejdziemy do Muzeum Gugen, w środy natomiast darmowy wstęp obowiązuje do Märkisches Museum i Domäne Dahlem. Akademię Sztuki przy Pariser Platz i Hanseatweg, za darmo, zwiedzimy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Lubię mieć wcześniej opracowany plan wycieczki i po przybyciu na miejsce realizuję go krok po kroku. Jeśli wolicie zwiedzać z przewodnikiem to  wybierzcie darmową opcję opcję – Brewer’s Free Tour – Tour zaczyna się codziennie naprzeciwko stacji S-Bahn „Friedrichstrasse” o 13.00. Turystom pokazane są najważniejsze miejsca i zabytki Berlina. Lub Free Alternative Walking Tour – Jest to zwiedzanie alternatywnych/Undergroundowych atrakcji turystycznych w Berlinie. Trwa codziennie od 11.00 do 13.00, a miejscem zbornym jest Starbuck’s przy Alexanderplatz.

Co warto zobaczyć odwiedzając Berlin ?

Przede wszystkim Bramę Brandenburską. Jest to Symbol Berlina z czasów zimnej wojny, który oddzielał  wschodnią część miasta od zachodniej. Od momentu budowy muru berlińskiego w 1961 roku aż do jego zburzenia w 1989 roku brama pozostawała zamknięta. Oficjalne otwarcie bramy nastąpiło 22 grudnia 1989 roku. Pod bramą spotkali się wtedy kanclerz Zachodnich Niemiec Helmut Kohl i premier Wschodnich Niemiec Hans Modrow.Dziś ta monumentalna budowla stanowi symbol Berlina i zarazem swoisty łuk triumfalny. Niedaleko Bramy znajduje się Reichtag-Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie – od 1999 roku siedziba Bundestagu w Berlinie

Tuż obok Reichtagu i Bramy Brandenburskiej mieści się bulwar Unter den Linden i Wyspy Muzeów. Jest to 5 muzeów światowej klasy zlokalizowanych na malutkiej wysepce nad Sprewą. Jest tu największe muzeum na wolnym powietrzu na świecie!- East Side Gallery Berlin. Na sporym kawałku muru berlińskiego znajduje się ponad 100 obrazów stworzonych przez artystów z całego świata.

Kolejne miejsce to Pomnik Holocaustu w Berlinie-pomnik upamiętniający zagładę Żydów podczas II wojny światowej. Następny cel naszej wędrówki po Berlinie to jeden z największych i najruchliwszych placów czyli Potsdamer Platz i kompleks budynków Sony Center. Po drodze warto zajrzeć do Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma, który jest jednym z najbardziej monumentalnych budynków w Berlinie. Zmęczeni udajemy się na Tiergarten, to miejsce gdzie możemy wreszcie odpocząć, wypić kawę, zjeść późny lunch. Park mieści się niedaleko ogrodu zoologicznego. Wizytę w ogrodzie odbędziemy podczas kolejnej wyprawy do Berlina. Myślę, że przekonałam Was do taniego zwiedzania.

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/tanie-podrozowanie-i-zwiedzanie/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

3 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: