Wild Argan Oil masło do ciała -The Body Shop

Niejednokrotnie na blogu wspominałam,że uwielbiam masła do ciała Dlatego gdy The Body Shop ogłosił,że poszukuje testerek nowego produktu bez wahania zgłosiłam chęć poznania masełka z olejkiem arganowym.DSCN2974

Olejek arganowy pozyskiwany jest z nasion drzewa arganowego, które jest jednym z najstarszych na świecie drzew. Olej arganowy to kosmetyk i środek leczniczy. Jest jednym z najdroższych kosmetyków na świecie ze względu na ograniczoną dostępność, bardzo pracochłonny proces pozyskiwania oraz niezwykłe właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne. Olej arganowy zwany jest również płynnym złotem czy złotem Berberów. Olej arganowy posiada lekko czerwony kolor i bardzo delikatny posmak orzeszków ziemnych, po przetworzeniu traci te naturalne cechy, jednak właściwości nie ulegają zmianie.(zródło-olejekarganowy.org)

DSCN2977Masełko znajduje sie w typowym dla T.B.S opakowaniu.Plastikowe zakręcane pudełeczko,kolorystyką nawiązuje do „złota Maroka”

DSC_0015Na pierwszym miejscu w składzie widzimy masło shea następnie masło kakaowe,olej z nasion palm i olejek arganowy.

DSCN2978Masełko posiada dosyć twardawą fakturę,która pod wpływem ciepła ciała zmienia się w lekką i  aksamitną.Bez problemów rozprowadza się na skórze,czyniąc ja miękką i delikatną w dotyku.Masło po aplikacji na ciało nie wchłania się od razu,Trzeba troszeczkę poczekać.Biorąc pod uwagę skład masła spodziewałam się ciężkiej tłustej powłoki.Nic z tych rzeczy, masełko pozostawia na skórze lekki i przyjemny film.Po urlopie mam bardzo suchą skórę.Chlorowana woda i słońce sprawiły,że miejscami zaczęła się łuszczyć. Masło doskonale ją nawilżyło i zregenerowało.Efekt jest widoczny już po kilku użyciach.

Zapach-Bardzo przyjemny zapach słodkich migdałów i masła kakaowego.Na początku po aplikacji  na skórę,dość intensywny z czasem łagodnieje.

Masło wchodzi w skład linii Wild Argan Oil,która 8 sierpnia pojawi się w sprzedaży.

 

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/wild-argan-oil-maslo-do-ciala-the-body-shop/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

8 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: