Wygodnie przy stole

Stół jest jednym z najważniejszych elementów świąt Bożego Narodzenia. To przy nim podczas wigilijnej kolacji zasiadają rodziny i spędzają wspólnie czas w tym wyjątkowym dniu.

Świąteczny stół może być przystrojony  niczym choinka, elegancki, lub skromny  z małą ilością dodatków. Wszystko, tak naprawdę, zależy od naszej inwencji.

Christmas-table-decorating-idea1-500x323

Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu. Często przed świętami stajemy przed dylematem – gdzie posadzić gości? Ten problem obcy jest posiadaczkom salonu lub jadalni, gdzie centralne miejsce zajmuje stół z krzesłami. W małych mieszkaniach liczy się każdy centymetr, dlatego rozkładane stoły będą najlepszym rozwiązaniem.

83-10

Czym się kierować przy zakupie stołu? Przede wszystkim stół musi być  być funkcjonalny, wygodny i estetyczny.

Jedną z najważniejszych rzeczy, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy kupnie tego mebla, jest jego wysokość-   standardowa  to 74-76 cm  zapewnia dorosłym osobom wygodne spożywanie posiłków.

Christmas-table-frugal-dining-room

Wielkość blatu stołu dobiera się do liczby osób, które będą przy nim zasiadały. Zgodnie z zasadami ergonomii, na blacie należy zarezerwować dla jednej osoby prostokąt długości 60 cm i szerokości 40 cm. Większość dostępnych na rynku stołów ma rozkładane blaty, dzięki czemu można dostosować ich długość do liczby biesiadników.

christmas-table-decoration-ideas-for-parties1

Kolejnym kryterium, które trzeba brać pod uwagę jest kształt stołu. Stoły kwadratowe, prostokątne, owalne i okrągłe – ten wybór zazwyczaj podyktowany jest kwestią gustu.

Na środku stołu, gdzie ustawia się naczynia z potrawami, powinien pozostać wolny pas szerokości nie mniejszej niż 20 cm. Dlatego wygodny stół,  powinien mieć szerokość co najmniej 100 cm.

beautiful-christmas-wedding-table-setting-ideas-29

Ważne są również  krzesła Ich oparcie  powinno być tak wyprofilowane, aby siedząca na nim osoba mogła bez problemu oprzeć o nie plecy. A im oparcie jest wyższe, tym wygodniej siedzi się na krześle.

Dzisiejszy rynek oferuje nam stoły o różnym kształcie, stylu, walorach użytkowych.W sklepie http://kdcmeble.com/pl/zestawy/stoly-i-krzesla/ znajdziemy zestawy  idealnie nadające się do jadalni, salonu czy kuchni. będące  doskonałym uzupełnieniem dotychczasowych mebli. Zestawy,które sprawdzą się  zarówno w tradycyjnych wystrojach jak i nowoczesnych, w tym awangardowych kompozycjach. Możemy również zamówić  produkcję mebli według własnego wzoru i dopasować do wielkości mieszkania.

zestaw-laguna

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/wygodnie-przy-stole/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

5 comments

  1. Ostatnio będąc w ikei zakochałam się w stole, który ma rozkładany blat. Mam nadzieję, że jak już kupimy swoje mieszkanko to stół u nas zagości 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: