Wyposażenie salonów fryzjerskich równie ważne jak umiejętności fryzjera

Oglądacie program ,,Afera Fryzjera?” ? Prowadzący program Maciej Wróblewski wyrusza na pomoc podupadającym zakładom fryzjerskim. Szuka przyczyn niepowodzeń. Podpowiada jakie zmiany wprowadzić, czym zachęcić klienta i jak zadbać o niego, aby skłonny był wrócić do salonu.

Maciej Wróblewski ma długoletnie  doświadczenie jako stylista fryzur. Od lat pracuje z najbardziej znanymi ludźmi ze świata show-biznesu i stylizuje włosy modelek na najważniejszych pokazach mody. Na co dzień prowadzi własny salon fryzjerski,w którym każdego klienta traktuje jak gwiazdę.

157f70e97a15dd62eedd685753b68d65
Poczekalnia fryzjerska jest tak samo ważną składową wnętrza salonu fryzjerskiego, jak i jego główna część. Warto więc zadbać nie tylko o estetykę tego miejsca, ale i komfort, który umili klientom oczekiwanie na usługę.

 

W moim mieście jest bardzo dużo salonów fryzjerskich. Konkurencja na rynku tych usług jest zacięta. Dlaczego do niektórych salonów fryzjerskich trzeba się umawiać z dużym wyprzedzeniem, a inne omijane są szerokim łukiem? Zła reklama, mało profesjonalni fryzjerzy, a może tylko nieciekawy wystrój wnętrza.  Co odstrasza klientów?

db2edec8d8bb518484ea6e5136c36217
Piękna, wygodna i niezwykle funkcjonalna myjnia, która z pewnością podniesie prestiż każdego salonu salonu Komfortowe siedzisko z elektrycznie regulowanym podnóżkiem i masażem wibracyjnym. Masażer zapewnia relaksujący masaż partii pleców, części podudzia oraz łydek.

.

Jak to wygląda w moich  oczach – oczach klientki salonów?

Oprócz  profesjonalizmu i  umiejętności fryzjera bardzo ważnym aspektem jest dla mnie ciekawy wystrój wnętrza. Gdy jestem zmuszona skorzystać z usług salonu, którego nie znam właśnie czystość i stojące tam meble fryzjerskie mają decydujące znaczenie. Dlaczego  meble ? Już wyjaśniam. Idąc do fryzjera pragnę rozsiąść się wygodnie w fotelu i odprężyć podczas mycia głowy. Wielu właścicieli salonów fryzjerskich zapomina  jak ważna jest wygodna myjka. Pozycja jaką przyjmujemy w trakcie mycia głowy bardzo nadweręża kręgosłup. Myjka musi posiadać regulowaną wysokość fotela i umywalki.  Jestem osobą dosyć wysoką, i nie chcę niepotrzebnie wyginać swojego  kręgosłupa w pałąk.  Dla mnie mycie i masaż głowy ma być przyjemnością a nie katorgą.

cc4f1fd3e6cf4167918f4c5486f3c9fc
Myjka o miękko zaokrąglonych kształtach wyściełana jest miękkimi poduchami zapewniającymi maksymalny komfort podczas wizyty w salonie.Funkcjonalna, regulowana w płaszczyźnie nachylenia umywalka. zapewnia wygodę podczas mycia .

 

W moim mieście jest salon,  dosyć drogi, do którego trzeba zapisywać się z wyprzedzeniem. Salon ten świetnie prosperuje i to od wielu lat, a inne, oferujące dużo tańsze usługi świecą pustkami. Wydawać by się mogło, że w mieście o tak dużym bezrobociu jak moje, będzie dokładnie na odwrót. W czym tkwi sekret? Właścicielka wie,  że zakład ma wyglądać profesjonalnie,  zapewniać komfort zarówno klientom, jak i pracownikom. Często zmienia wystrój, przestawia meble, maluje ściany. Zestawy mebli fryzjerskich, konsolety, myjnie,podnóżki  są czyste i zadbane. Przekraczając próg salonu czuje się tu wyjątkowo . Wiem,że te zmiany są dla nas-klientów. Tu nie sadza się nikogo na przetartej kanapie czy bujającym się, koślawej myjce. Tak jak w domu sadzamy gości na honorowym miejscu tak tu czeka na nas  wygodny fotel fryzjerski. W takim salonie każdy klient czuje się wyjątkowy i z chęcią wraca.

Tu gdzie mieszkam,  swój pierwszy salon otworzyła w latach 80 ubiegłego wieku Jaga Hupało. Wyróżniał się na tle innych właśnie wystrojem oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta.Salon szybko zyskał sławę a zazdrosna konkurencja podpatrywała przez szybkę w czym tkwi fenomen „nowej”.

84c728c0ce3badc9f4313bead5b57330
Fotel fryzjerski dla najmłodszych klientów. W całości tapicerowane siedzisko z wygodną poduszką Fotel posiada barierkę zabezpieczająca przed wypadnięciem połączoną z podnóżkiem.

Zdjęcia zaprezentowanych  mebli pochodzą ze sklepu http://lapuella.pl/pl/c/Meble-Fryzjerskie/121

Na stronie znajdziemy wszystko co jest potrzebne do profesjonalnego wyposażenia salonów fryzjerskich jak i do domowej pielęgnacji i stylizacji włosów.

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/wyposazenie-salonow-fryzjerskich-rownie-wazne-jak-umiejetnosci-fryzjera/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

4 comments

  1. Ja ostatnio trafiłam na jakby to powiedzieć salon retro 🙂 Wszystko wyglądało jak za dawnych lat, stare krzesła, trochę przyniszczone, wielkie okrągłe lustra, sprzęt też jakby z innej epoki. Kolejka do fryzjera też spora. Ogólnie na plus :)))

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: