Zegarki-symbol wyszukanego stylu

Zegarek towarzyszy nam przez całe życie. Odmierza czas od narodzin do śmierci. Jesteśmy uzależnieni od czasu i już nie wyobrażamy sobie życia bez zegarków. Wokół nas jest pełno przyrządów do pomiaru czasu dobowego – na wieżach kościołów, na ścianach budynków, w urzędach, w mieszkaniach. Prawie każde urządzenie ma swój zegar – komputer, samochód, telefon komórkowy, piekarnik, kuchenka i. t. p. Obecnie bez zegarów nie potrafimy normalnie funkcjonować. Czasomierze towarzyszą ludzkości od ponad czterech tysięcy lat, natomiast zegarek naręczny jest stosunkowo młodym urządzeniem –  powstał około 1880 r. Przez ostatnią dekadę przestaliśmy praktycznie używać zegarków naręcznych a ich rolę przejęły telefony komórkowe wyświetlające godzinę . Obecnie zegarki naręczne przeżywają renesans. Stały się symbolem wyszukanego stylu, a czasami ,potwierdzeniem statusu społecznego. Zegarki mechaniczne stanowią rodzaj biżuterii a ich noszenie traktowane jest jako wręcz niezbędne.

Wyróżniamy zegarki eleganckie, zegarki klasyczne, zegarki codzienne oraz zegarki sportowe.

Przygotowałam dla Was zestawienie ciekawych modeli zegarków Seiko, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Zegarki naręczne mogą być bardzo elegancką ozdobą zarówno dla pań jak i panów. Powyżej mamy  subtelne, kobiece zegarki stylizowane na element biżuterii. Najbardziej spodobał mi się model po prawej stronie -Solar Biały. Zegarek posiada tarczę z białej masy perłowej. Bezel wykonany jest ze stali w odcieniu złota i ozdobiony kryształkami.

Te damski modele na skórzanych paskach, pasują do strojów o różnym stopniu formalności, a przede wszystkim nie uczulają. Na pewno przypadną do gustu osobom, którym kontakt z niklem kończy się wysypką na nadgarstku. Mnie zainteresował zegarek w kolorze różowego złota z kryształkami –  jestem typem sroczki i lubię wszelkie świecidełka.

Zegarki męskie wyróżniają się solidną budową, dopasowaną do męskiej dłoni. Po lewej stronie elegancki, sportowy, zegarek Seiko Sportura. Zegarek posiada dodatkowe funkcje w formie wiecznego kalendarza, alarmu, tachometra, stopera oraz osobną tarcze sekundową. Solarny napęd gwarantuje nam bardzo dokładną pracę mechanizmu oraz bezobsługowość. Solar wbudowany jest na tarczy zegarka w postaci malutkich paneli słonecznych, które podczas noszenia zegarka kumulują energię słoneczną i zamieniają ją na energię elektryczną. Mechanizm taki po całkowitym naładowaniu może działać od sześciu do dwunastu miesięcy. Drugi model to wodoszczelny Seiko Prospex
Zegarek solarny na brązowym pasku wykonanym z cielęcej skóry. Zdecydowany faworyt mojego męża. Zegarek posiada świecące markery oraz świecące wskazówki. Pokazuje aktualny czas na całym świecie.

Japońskie zegarki Seiko wyróżnia precyzja wykonania, trwałość i niezawodność mechanizmów. Seiko to zegarki, które wyznaczają standardy na świecie. Zaprezentowane tu modele zegarków pochodzą ze sklepu Czas Zegarków. Zapraszam do zapoznania się z pozostałym asortymentem na stronie – https://www.czaszegarkow.pl/seiko-c-12.html

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://kasia-testuje.pl/zegarki-symbol-wyszukanego-stylu/
SHARE
Pinterest
Pinterest
Instagram

6 comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: